Привітання посла України А. Зленка для владики Василя Лостена

Преосвященнійшій Владико,
Всесвітлі отці,
Шановні пані і панове,

Прекрасний бенкет у прекрасному залі і з нагоди прекрасної події — вшанування єпископа. Владики Лостена з нагоди Срібного ювілею Єпископських свячень — чи не є надзвичайною подією, яка залишиться надовго у пам’яті присутніх.

Для мене і моєї дружини ця подія дає ще одну змогу ближче наблизитися до духовної сфери, включитися у процес нашого цілющого становлення, повніше сприймати Бога і вірити йому, отримуючи упевненість в опануванні визначеного нам життєвого шляху.

Ми завжди пам’ятаємо, що людина, яка розуміє Бога, усвідомлює і велич людини, усвідомлює гідність ближнього, до якого, як заповідав нам Ісус, ми повинні ставитися з любов’ю.

Ми разом з дружиною, як і вся громада, низько вклоняємося нашому владиці, який покликаний сіяти розумне, добре, вічне.

Наші незабутні зустрічі і бесіди, посвячення владикою Лостеном місії України при ООН, глибока любов громади до владики, як і його власна повага і любов до всіх вірних єпархії, — все це дає мені підстави говорити про Вашу, високодостойний Владико, славу, яку заслужено здобули і користуєтеся як в Америці, так і за її межами.

Ви, преосвященніший Владико, несете дійсно розумне і вічне. Ваші зусилля по організації стажування і підготовки майбутніх священиків є конкретною допомогою, в тому числі і Україні, ЇЇ людям, у яких є духовне покликання і до нього йдуть вони, переборюючи численні труднощі.

Ви вміло, з великим знанням справ прививаєте цим людям мораль, яка не може утверджуватися поза релігійними принципами, які б ми надії не покладали на витончену освіту та її вплив на структуру нашого розуму.

За це Вам земна подяка!

 * * * 

Всесвітлі отці,
Пані і панове,

Наша держава — Україна — впевнено йде шляхом демократії. Побудова демократичної держави мас на меті виховання громадян в дусі демократії. Невід’ємними складовими цього процесу є повага гідності кожної людини, активна участь громадян у справах суспільства, повага до сили закону. Але ключевий елемент демократії — це набуття всіма твердого переконання, що усі ми складаємо єдине ціле і ніхто не може бути знехтуваним.

Разом з тим кращі мислителі дійшли висновку, що демократія потребує додаткового скріплення — Боговшанування. І в цьому є ключ до розвитку цінностей, необхідних демократичному суспільству. Так це сьогодні розуміється і сприймається в Україні.

Ви, преосвященний Владико, своєю вірою і своїми вчинками даєте добрий приклад як для морально релігійних людей, так і інших, хто шукає свого шляху і своєї долі. Це все рівною мірою стосується і мене, і членів моєї сім’ї, рівно як і усіх членів нашого суспільства.

Ми живемо у великі часи. То, що вирішує зараз Україна, по справжньому належить історії. Ви, Владико, по-доброму сприймаєте все, що робить Україна. Ви їй допомагаєте, в залежності від своїх можливостей, вирішувати важливу справу.

Дай Боже Вам здоров’я, натхнення, великих сил у здійсненні Вашої благородної місії: нести людям розумне, добре, вічне.