Привітання від учасників Конгресу Помісної УКЦеркви для Патріярха Мирослава-Івана і владик у діаспорі

Ваше Блаженство Мирослав-Іван, Кардинал Любачівський,
Патріярх Помісновї Української Католицької Церкви

Ієрархія Української Католицької Церкви в діаспорі

Нерозгаданим велінням Божого Провидіння переживаємо величний час: Українська Католицька Церква в Україні виходить з катакомб і починає новий етап своєї історії. Кінчається період прихованого, підпільного існування, а розпочинається час відбудови нормального церковного життя. Дорога до досягнення цього ще довга, ще багато перешкод знаходиться на ній, проте початок вже зроблено. Й треба міцно вірити, що цей процес незворотний.

У днях 30-31 березня та 1 квітня 1990 року відбувся у Люблині (Польща) Конгрес Мирян Помісної Української Католицької Церкви, зорганізований Українським Християнським Братством св. Володимира. Взяли в ньому участь представники мирян і духовенства з України, діяспори та Польщі. Обговорювали ми ряд питань, пов’язаних з історією нашої Церкви, місця і ролі мирян у її минулому, сьогоденні та майбутньому.

Учасники Конгресу Мирян з радістю вітають відродження Помісної УКЦ на рідних землях. Ми глибоко вдячні Господеві за духовне оновлення нашого народу на Батьківщині. Водночас учасники Конгресу заявляють, що по мірі своїх можливостей намагаються приходити з допомогою Церкві в Україні.

У результаті наших нарад ми розпочали працю над проектом документу «Миряни Української Католицької Церкви». Проекту, бо для його остаточного оформлення потрібно часу, підготовки та широкого обговорення. З цією метою ми й покликали відповідну комісію. Для дискусії над документом хочемо залучити якнайбільше мирян та духовних осіб. Надіємо­ся, що також Ваше Блаженство та всі Високопреосвященніші Владики висловлять свої спостереження щодо змісту цього документу. Надіємося обговорити проект та схвалити його на наступному Конгресі Мирян, який плянуємо провести у 1991 році в Україні.

У цих справді історичних днях єднаємося в молитві за нашу Церкву, за Наш народ. Молимося зокрема за Ваше Блаженство, наш Достойний і Дорогий Патріярше. Нехай милосердний Господь наділяє Ваше Блаженство міцним здоров’ям, своєю благодаттю. Молимося за це, щоб Господь дозволив повернутися Вашому Блаженству до престольного міста Львова й з собору св. Юра управляти нашою Церквою, завершуючи її структуру патріяршим званням. Цього з усіх сил молимо і сподіваємося.

Учасники Конгресу Помісної УКЦ