Раптово помер голова Товариства священиків св. Андрея в Европі о. Іван Леськович

Редакція одержала сумну вістку, що несподівано помер у п’ятницю, 23 січня 1981 року, в Гамбурзі, на 68 році життя о. Іван Леськович, який був довголітнім головою Товариства Священиків св. Андрея (Европейська область). На жаль, невблаганна смерть проріджує і так вже рідкі ряди наших відданих і щирих душпастирів. Відхід о. Івана Леськовича у Божу Вічність — це велика втрата для всієї української громади. Він належав до щирих і відданих священиків. Десь до п’ятдесятих років о. Іван Леськович був душпастирем у Парижі — Франція. Від п’ятдесятих років був довгий час канцлером для Апостольської Візитатури о. Петра Голинського в Мюнхені, а після утворення в Німеччині Апостольської Екзархії був канцлером Владики Платона Корнеляка, а останньо був душпастирем в Гамбурзі.

Покійний о. Іван Леськович у своїй праці не питав нікого за метрикою, чи він католик, чи православний, але коли треба було комусь допомогти, то радо і щиро робив. Ось такий епізод, що його варто наслідувати. В п’ятдесятих роках в Мюнхені був мужеський хор, яким провадив православний священик о. Заяць, і коли треба було йому допомогти, то ніхто і не знав, але о. Іван Леськович допомогу уділив. З другої сторони, коли треба було, щоб хор співав десь на Службі Божій у католицькій церкві, то о. Заяць ніколи не відмовив, але йшов і диригував. Ще було далеко до офіційного і формального екуменізму, але о. Іван Леськович його здійснював у житті. Звичайно, про це міг би також чимало сказати о. Дубицький.

Крім душпастирської праці о. Іван Леськович також цікавився й нашим громадським і культурним життям. Якщо десь була якась можливість у чомусь допомогти, то він ніколи від цього не відмовлявся. Він був душпастирем не тільки в неділю з амвони, але також і в будень.

Згідно з волею покійного о. Івана Леськовича, похорон відбувся в Мюнхені з місцевої церкви, він був похований на українській частині цвинтара «Вальдфрідгофу». Не можемо подати подробиць похоронних відправ, бо не маємо ще інформації. Душу блаженної пам’яти Отця Івана Леськовича поручаємо святим молитвам наших читачів. Хай пам’ять про о. Івана Леськовича йде з роду в рід. Товариству Священиків св. Андрія (Европейська область) складаємо наше глибоке співчуття.

Редакція

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web