Резолюції десятого звичайного Крайового З’їзду делегатів Українського Патріярхального Т-ва в США

1) Делегати Десятого Звичайного Крайового З’їзду Українського Патріяхального Товариства в США, зібрані у приміщенні Філії Українського Католицького Університету в Філядельфії, Пенсільванія, 16-го квітня 1983 року, надсилають глибокий поклін та вияви синівської любови й відданости Блаженнішому Патріярхові Йосифові у двадцятиліття Його звільнення з московсько-більшовицької каторги.

2) Одночасно Делегати вітають усіх Ієрархів Помісної Української Католицької Церкви, духовенство та членів монаших чинів в Україні та на поселеннях.

3) До Владик УКЦ у Вільному світі Делегати спрямовують усильне прохання в тісному зв’язку з нашим Блаженнішим Патріярхом закріплювати Помісність нашої Церкви та безперебійно добиватися формального визнання її Патріярхату, як також інформувати мирян про рішення наших Священних Синодів.

4) Делегати також прохають членів Священного Синоду остаточно поладнати затяжний конфлікт в українському католицькому Екзархаті у Великій Брітанії, в ім’я добра людських душ, головно молодого покоління, як також і добра цілої нашої Церкви.

5) Учасники Крайового З’їзду Делегатів звертаються з привітом до українських мирян в Україні і в розсіянні сущих та закликають їх своїм активним християнським життям та своєю позитивною дією приспішити відродження і розквіт нашої Церкви та усамостійнення українського народу. До цього нехай послужить надзвичайний Святий Рік 198З, що є Ювілейним Роком Відкуплення.

6) Зібрані Делегати по-братньому завзивають усіх українців спільно й гідно спом’янути цього року неповинні мільйонні жертви великого голоду в Україні 1932-33 років, що його штучно спричинив московсько-комуністичний режим, з наміром зламати стрижень українського селянства й тим самим українського народу.

7) 1983 року припадає також 50-ліття великого Здвигу у Львові, Західня Україна, що перейшов до історії під назвою свята «Українська Молодь Христові» (УМХ). Саме тоді українська молодь віддавала поклін Христові Спасителеві в 1900-річчя Його смерти та Воскресіння і водночас була в духовному зв’язку з нашими братами і сестрами в підсовєтській Україні, які там загибали від великого голодомору. У зв’язку зо святом УМХ Учасники З’їзду звертаються з закликом до всіх відсвіжити в нашій пам’яті ті великі травневі дні 1933 року та висловлюють глибоке побажання, щоб клич «За Христа й Україну», виписаний на прапорах організації української молоді «Орли», що постала після того свята, став дороговказом для сучасних, як також для майбутніх українських поколінь.

8) За п’ять років здійсниться 1000-ліття загального Хрещення Руси-України, тому Делегати З’їзду Українського Патріярхального Товариства в США звертаються з гарячим проханням до всього Українського Божого Люду відсвяткувати цей великий Ювілей соборно й однодушно.

Резолюційна Комісія:

Роман Данилевич, голова
ред. Василь Пасічняк, член
проф. Леонід Рудницький, член