Резолюції Мирянських Загальних Зборів Центрального Патріярхального Комітету Помісної Української Католицької Церкви у Великій Британії, які відбулися в Лондоні 9-го червня 1979 р.

1. Загальні Збори вітають Його Святість Патріярха Йосифа І із ювілеєм 40-ліття хіротонії, шлють Йому найщиріші побажання многих і благих літ із запевненням синівської любови і відданости.

2. Загальні Збори вітають на волі нескореного Валентина Мороза — борця за вільну Україну і вільну Українську Церкву обох віровизнань.

3. Збори вітають призначеного Патріярхом Йосифом на наш терен новоієрея о. Євгена Гарабача і бажають йому Божого благословення у душпастирській праці серед вірних Лондону і південної Англії.

4. Збори з радістю приймають факт офіційного відкриття і посвячення Філії Українського Католицького Університету в Лондоні і висловлюють цій молодій, але дуже потрібній науковій установі, згідно із сподіваннями її основника, Блаженнішого Патріярха Йосифа.

5. Збори висловлюють надію, що понтифікат нового Папи Івана Павла II принесе зміни в «остполітиці» Ватикану, введення в життя постанов Ватиканського Собору II, зокрема Декрету про Східні Церкви та пошанування прав Помісних Церков, невід’ємних частин Вселенської Церкви.

6. Збори засуджують і нап’ятновують офіційні і неофіційні «писання», що виходять із канцелярії Апостольського Екзарха в Лондоні і стверджують, що передумовою до наладнання нормальних церковних відносин на нашому терені є усунення єпископа А. Горняка і його канцлера о. С. Вівчарука з Великої Британії.

7. Збори гостро протестують проти викликання поліції під час похоронів бл. п. о. д-ра В. Дзьоби, душпастиря Ковентрі. Пахорони цього загально шанованого священика під охороною поліції є ще одним доказом, що єп. Горняк може сповняти свою юрисдикцію тільки при помочі поліції.

8. Загальні Збори закликають мирян Помісної Української Католицької Церкви у Великій Британії активно включитися у духову підготовку до ювілею тисячоліття хрещення України та до посилення активности за утвердження патріярхату Помісної УКЦеркви під проводом Патріярха Йосифа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

6 (476) 2019 2019-6-obkladweb