Резолюції П’ятого З’їзду Ради Українських Громадських Організацій за Патріярхльний устрій Української Помісної Католицької Церкви

що відбувся в Саскатуні, провінція Саскачеван, Канада, 27 червня 1986 року

  1. З’їзд висловлює їх Святості, Папі Іванові-Павлові II, щиру подяку за його священну увагу до УКЦеркви Страдниці, як на рідних землях, так і в діяспорі, виявлену особливу прихильність до Блаженнішого Патріярха нашого Йосифа за його життя та в смерті, як теж піднесення його наслідника Патріярха Мирослава-Івана Любачівського до сану кардинала та признання собору Святої Софії в Римі кардинальською церквою. Окрема вдячність від з’їзду Святішому Отцеві за відновлення інституції Єпископських синодів УКЦеркви.
  2. З’їзд вітає їх Блаженство Патріярха Помісної УКЦеркви Мирослава-Івана Любачівського та вповні піддержує, молитвами й діями, його старання про завершення структури УКЦеркви патріярхатом, вірячи в їх остаточний успіх.
  3. З’їзд у сорокріччя горезвісного «львівського собору» клонить голову перед духовною величчю подвижників переслідуваної Української Католицької Церкви на рідних землях та обіцяє не уставати як в молитвах, так і в інших діях, для допомоги їм і для воскресіння Божої Правди в Україні.
  4. З’їзд вітає всіх Владик Помісної УКЦеркви та висловлює свою найглибшу надію, що всі вони піддержать ідеї, висловлені у Завіщанні св.п. Патріярха Йосифа, зокрема ідею Києво-Галицького Патріярхату.
  5. З’їзд закликає наших ієрархів відстояти право висвячувати жонатих священиків для служіння в УКЦеркві, бо це право не лише запевнене нашій Церкві у Берестейській Унії, але впродовж чотирьох сторіч стало невідривною традицією та вповні оправдало себе історично. До того ж трагічний брак молодшого духовенства робить цей постулят невідкличним.
  6. З’їзд підтримує та доручає всім членам Ради піддержувати всіми можливими засобами старання, щоб славне Тисячоліття Християнства Руси-України відсвяткувала вся українська спільнота в діяспорі соборно та щоб цей світлий ювілей дав якнайбагатші духовні овочі, як теж підніс пошану до нашої Батьківщини у світі.
  7. З’їзд висловлює співчуття нашим братам і сестрам на Україні, що потерпіли від недавньої нуклеарної катастрофи в Чорнобилі, та поручає членству якнайобильніші молитви за долю терплячих, як теж і за те, щоб у майбутньому такі нещастя більше не навіщали нашу землю.
  8. З’їзд закликає все членство РУГО пожвавити діяльність та старання за осягнення Києво-Галицького Патріярхату, скріплювати ідейно й численно ряди Патріярхального Руху, як теж інформувати наше неукраїнське оточення, зокрема духовні кола, про нашу правду та змагання. В цьому З’їзд закликає включатися в усі акції, що їх проводить Українське Світове Патріярхальне Об’єднання. Наші високі ідеали зможемо осягнути тільки наполегливою, скоординованою працею, для якої просимо Божого Благословення.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt