Резолюції Українського Патріярхального Товариства, Відділ у Нью-Йорку, що були прийняті на Загальних Зборах, які відбулись 3 лютого 1985 р.

В першу чергу вітаємо вселенського архиєрея, Святішого Отця Івана Павла II, та бажаємо йому багато кріпкого здоров’я і просимо визнання існуючого патріярхату Помісної Української Католицької Церкви.

Клонимо наші голови перед світлою пам’яттю Патріярха Йосифа і просимо його заступництва перед Всевишнім Господом Богом.

Вітаємо Патріярха Мирослава Любачівського та заявляємо йому нашу всесторонню піддержку.

Вітаємо всіх наших Владик на Україні та в розсіянні.

Вітаємо нашу Катакомбну Церкву в Україні та всіх її вірних — неустрашимих оборонців Христової Церкви.

Вітаємо наших братів у Польщі, Чехо-Словаччині, Румунії і Югославії та єднаймось в їх турботах за долю нашої Церкви.

Висловлюємо нашу вдячність за гідне і правильне «Становище» після смерти Патріярха Йосифа Львівському Крилосові, а рівночасно заявляємо всесторонню нашу піддержку.

Висловлюємо не тільки наше велике розчарування, але й протест на листа Священної Конгрегації для Східніх Церков з 17 вересня 1984 р. до нашого владики чи владик, що ним зроблено спробу перекреслити надбання Блаженнішого св. п. Патріярха Йосифа, зокрема існування патріярхату УКЦеркви і одночасно підважити «Становище« Львівського Крилосу.

Висловлюємо протест проти втручання наших ватиканських недругів у справи нашої Церкви.

Стверджуємо, що територіяльний принцип до Східніх Церков є кривдячий для нашої УКЦеркви і просимо Апостольську Столицю, щоб у новому Кодексі канонічного права для Східніх Церков цей кривдячий територіяльний принцип був відкинений.

Висловлюємо щиру подяку американським і канадським світським і католицьким пресовим органам: «Ньюзвік», «Пост Ґазетте», «Ді Лонґ-Айлен Кетолік», «Нешенел Кетолік Ріпортер», «Ді Ґлоб енд Мейл», «Кетолік Нью-Таймз», «Чікаґо Трібюн», «Нешенел Кетолік Реджістер», «Чікаго Кетолік», «Тайм» й іншим, що пішли назустріч нашій Церкві й відгукнулись з приводу кривдячого горезвісного листа Східньої Конгрегації з 17 вересня 1984 р.

Висловлюємо побажання до Священного Синоду нашої Церкви на чолі з Патріярхом Мирославом, який має відбутись восени цього року:

  1. Щоб Священний Синод офіційно звернувся до Папи Івана Павла II за визнанням існуючого Патріярхату Помісної УКЦеркви, що його десятьліття будемо відзначати 12 липня ц.р.
  2. Щоб нашій Церкві були привернені її історичні права, а в першу чергу, щоб, згідно з домовленнями Берестейської унії, був знесений примусовий целібат у нашій Церкві.
  3. Щоб нарешті й остаточно був полагоджений конфлікт у Великій Брітанії в дусі добра для вірних, бо внаслідок цього вже десять років відбувається відчуження нашої молоді від Церкви.
  4. Щоб наша Церква у сучасній Польщі, де порівняльно існує свобода релігії, одержала свого єпископа.
  5. Щоб Апостольська Столиця з більшою увагою і зрозумінням ставилась до потреб і проблем Помісної УКЦеркви, яка за свою приналежність до Риму дорого заплатила.
  6. Є побажаним, щоб ухвали й постанови попередніх Священних Синодів були оприлюднені.
  7. Щоб наш Священний Синод опрацював пляни до підготови відзначення 1000-річчя християнства в Україні. Не ідеться про паради візуального і молитовного значення, які є конечні й необхідні, але про вагомі праці, які мають промовляти до чужого світу про історичну правду українського християнства, бо в іншому випадку нас обкраде північний сусід — Москва.