Резолюції Загальних Зборів членів місцевого Патріярхального Комітету ПУКЦ в Лондоні відбутих дня 6-го лютого 1977 р.

1. Загальні Збори щиросердечно вітають Його Святість Патріярха Йосифа І із 85-літтям народин та 60-літтям священичих свячень і заявляють Йому синівську відданість та повсякчасну піддержку всім Його починам для добра УКЦеркви і Народу.

2. Збори вітають Постійний Синод Помісної УКЦеркви, відданих Патріярхові ієрархів та священиків і заявляють їм свою піддержку.

3. Збори осуджують дотеперішню ватиканську «остполітік», спрямовану на ліквідацію Помісної Української Католицької Церкви що сталося на вимогу безбожної червоної Москви і Заґорська.

4. Збори рішучо протестують проти втручання Конґреґації для Східніх Церков у внутрішні справи Помісної УКЦерки, проти цілковитого нехтування рішень і постанов Берестейської Унії та Ватиканського Собору II.

5. Збори засуджують діяльність Апостольського Екзарха для українців-католиків у Великій Британії єп. А. Горняка, як цілковито шкідливу інтересам УКЦеркви і українського народу і стверджують, що монс. Горняк своїм поступуванням став явним ворогом рідної Церкви і Народу. Своїми нехристиянськими вчинками, монс. Горняк викликав до себе загальну ненависть вірних (одіюм плебіс) і з тієї причини не є гідний виконувати високий уряд наслідника апостолів. Для добра Церкви і її вірних він повинен якнайскоріше залишити терен нашого Екзархату, і тим уможливити поворот до нормального християнського життя.

6. Збори закликають всіх мирян Помісної УКЦеркви стати разом на одиноко правильний шлях оборони прав Рідної Церкви під проводом Патріярха Йосифа І.

7. Збори дають повну моральну піддержку трьом священикам присланим Блаженнішим Патріярхом Йосифом для обслуги вірних під час цьогорічних різдвяних свят і святочно заявляють, що згадані священики були і є справжніми носіями Христової правди і благовістя.

8. Збори стверджують, що резолюції мирян Лондонської Парафії від дня 28-го грудня 1975 року були цілковито зігноровані монс. Горняком і з тієї причини ті резолюції є надальше зобов’язуючі.

9. Збори закликають всіх вірних Лондонської Парафії ставати членами Патріярхального Комітету і дати тим піддержку змаганням Патрірха Йосифа І розбудовувати Помісну УКЦеркви.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt