Резолюції (Загальних Зборів Мирянського Руху Помісности і Патріярхату, які відбулися 16-го березня 1980 р. в Брадфорді)

Учасники Загальних Зборів:

1. Щиро й сердечно вітають Святішого Патріярха Отця Йосифа у благословенне 88-ліття з дня народження, бажаючи кріпкого здоров’я, невичерпних сил, а понад усе многих і благих літ. Поновно повтаряють щиру відданість і всесторонню підтримку Главі Помісної Української Католицької Церкви та складають доземний поклін і подяку за мужню поставу в обороні прав нашої Церкви. Рівночасно висловлюють найщиріші співчуття за всі наруги й кривди, які Його Святість переносить тільки за те, що сміло й непохитно обороняє права нашої Церкви, дбаючи за її добро і за добро й майбутнє нашого народу.

2. Щиро й сердечно вітають Ієрархію Помісної Української Католицької Церкви і по-синівському щиро просять їх в найкоротшому часі завести й довершити канонічну єдність української католицької ієрархії в руках Патріярха Отця Йосифа.

3. Щиро вітають невтомного й трудолюбивого Отця-душпастиря і крилошанина М. Матичака, Отця п. Стецюка та всіх інших Отців, присланих Святішим Патріярхом, висловлюючи їм найщирішу подяку за їх труд і працю, і за несення вірним справжньої любови ближнього та християнської опіки.

4. Щиро й ласкаво прохають патріярших крилошанинів Отців-радників М. Ратушинського і Я. Гаврилюка допомагати Отцеві-крилошанинові М. Матичакові у сповнюванні християнських обов’язків супроти вірних Помісної УКЦеркви.

5. Тому, що помічник екзарха, Єпископ А. Горняк ЧСВВ, ще й дальше не дозволяє на вільність сумління священикам відносно літургічного поминання патріярха, апелюють до Єпископа Августина змінити своє становище і на таку вільність сумління дозволити, або залишити екзархат і не доводити до занепаду християнського й релігійного життя.

6. Рішучо нап’ятновують й засуджують всіх тих, які пишуть та видають також теж і тих, які поширюють пасквілі й ганчірки в яких намагаються применшити й висміювати Ісповідника Віри, а також і саму ідею патріярхату, немаючи відваги підписатися повним ім’ям та прізвищем, щоб мирянство не знало їх та не ставилось до них так, як на це такі осібняки заслуговують.

7. Закликають всіх вірних Помісної Української Католицької Церкви не занедбувати і не затрачати своїх християнських навичок і обов’язків, і чесним християнським способом життя бути гідними й прикладом до наслідування.

Брадфорд, 16-го березня 1980 р.
Президія Загальних Зборів