Резолюція мирян Помісної УКЦеркви в Галіфаксі, Велика Британія

Ми миряни Помісної УКЦеркви в Галіфаксі,
зібрані на річних Загальних Патріярхальних і Церковно-Парафіяльних Зборах
Помісної УКЦеркви 14 квітня 1979 року, приняли слідуючі постанови:

1. Радісно вітаємо Святішого Вселенського Архиєрея Папу Івана Павла II на престолі святого Петра, та свято віримо що якраз тепер, в часі розгулу воюючого атеїзму і загального упадку християнської моралі, Боже Провидіння веліло дати керму корабля Христового в належні й кріпкі руки.

Вітаємо нашого Блаженнішого Патріярха Йосифа із 40-літтям Його Архиєрейського служіння, заявляючи Йому нашу синівську любов, пошану, вірність і відданість та всесторонню підтримку в Його змаганні Патріярхального закріплення Помісної УКЦеркви.

Вітаємо всіх наших владик, духовенство, чернечі і монаші чини і всіх вірних, які віддані Блаженнішому Патріярхові Йосифові.

2. Вітаємо Крайові Центральні і Місцеві Патріярхальні Комітети, молодечі, культурно-громадські і політичні організації та наукові інституції і ввесь український нарід в діяспорі, що стоїть на патріярхальних началах і закріплють Патріярхат Помісної УКЦеркви.

3. Вітаємо наших дорогих Отців з Риму, які дають нам повну духовну опіку, особливо в цьому важкому періоді історії нашої Церкви.

Зокрема вітаємо нашого невтомного Отця Крилошанина М. Матичака, Пароха Свят-Покровського Храму в Галіфаксі, та висловлюємо нашу щиру вдячність за Його велику і віддану душпастирську працю не лише в нашій парафії, але й також на цілому терені Великої Брітанії.

4. Вітаємо з глибокою вдячністю Ієрархію Англіканської Церкви за дійсну християнську любов, з якою Вони принимають наших Отців з Риму, та дають безкорисно свої церкви для відправлення наших Служб Божих. (Тоді, коли УКЦеркви набуті фінансами і працею вірних — під диктаторським замком).

Гостро протестуємо і осуджуємо не-християнську поведінку єп. А. Горняка яку він започаткував 1975-го року в свойому екзархаті, заборонив поминати Блаженнішого Патріярха Йосифа і співати молитву, що привело до видалення двох найкращих священиків, яким сумління не дозволяло приняти таких заборон.

Протестуємо проти поширення ненависти й незгоди зі сторони духовних кругів екзархату між мирянами і духовенством, проти замикання перед вірними їхніх церков, проти викликування англійської поліції, проти різних неморальних провокацій на підставі яких спрепаровуються заяви для публікацій в чужомовній пресі щоб свідомо знеславити українське ім’я. Проти писання листів до англійських католицьких і англіканських священиків з погрозами щоб не допускали Отців з Риму до їхніх церков, несовісне оклевечування Глави Української Католицької Церкви, Ісповідника Віри, Блаженнішого Йосифа, перед постаттю якого — бліднуть владолюбці і карієристи.

5. Засуджуємо всіх тих духовних осіб в екзархаті, за їхні образливі виступи проти Блаженнішого Патріярха Йосифа і любимих отців з Риму, що на їхні адреси, пишуть образливі наклепницькі пасквілі московсько-більшовицького зразка і в такий нікчемний спосіб намагаються знеславити всіх тих, що вибрали дорогу правди, а головно Блаженнішого Патріярха Йосифа, який за цю правду карався в московській каторзі і за любов рідної Церкви і свого народу, а головно за єдність Христової Церкви, (вірність Вселенським Архиєреям).

6. Апелюємо до єп. А. Горняка, щоб звернув гроші в сумі около Ф. 6.000 (шість тисяч), які протягом кількох років вірні складали на фонд закупу або будови Української Католицької Церкви в Галіфаксі. Саме таку Церкву вже куплено в 1977 році, але екзархат ще досі не звернув жертводавцям грошей. На протязі цього часу ми кількаразово зверталися до канцелярії Екзархату, але на жаль, навіть відповіді не отримали.

7. Закликаємо єп. А. Горняка перевірити своє становище і вимогу беззастережного послуху від духовенства і вірних, тоді, як сам Екзарх не повинується Главі і Батькові УКЦеркви.

8. Уклінно просимо Святішого Отця Папу Івана Павла II заступитися за українські Церкви в Україні, зокрема за Українську Католицьку Церкву, яку в жорстокий, кровавий спосіб переслідує червона Москва. Привернути їй належні права Берестейської Унії і ласкаво благословити пропозицію ІІ-го Ватиканського Собору, про піднесення Києво-Галицької Митрополії — до гідности Патріярхату. за Резолюційну Комісію: Й. Кузьо, В. Тихович, В. Куриляк, Б. Шидліч, О. Слабодух.