Річні братські наради в Чікаґо

Чікаґо (Бр. Інф.) — На своїх річних нарадах 5 жовтня 1977 р. в Чікаґо представники членських організацій Союзу українських католицьких братств і сестрицтв ствердили пекучу потребу поширення членства та ідей цієї організації по різних осередках і парафіях. Досі ця молода організація, заснована в серпні 1975 p., має свої членські організації — братства і сестрицтва — лише в Клівленді, Філядельфії, Кергонксоні, Ньюарку та в Чікаґо. В інших місцевостях, як Вашінґтон, Пітсбурґ, Форт Вейн існують лише ініціятивні групи. 15 братств і сестрицтва, об’єднаних в Союзі мають 720 членів, при чому до найчисельніших, а також найдіяльніших належить Сестрицтво Покрова Пресвятої Богородиці в Чікаґо з своїми 225 членами.

За статутом Союзу, річна нарада обговорює між двома делегатськими зборами усі поточні проблеми та приймає постанови щодо діяльности Союзу й окремих членських організацій. Делегатський збір відбудеться восени 1978 р. в Клівленді, коли має бути переобрана старшина Союзу. Члени теперішньої старшини на чолі з д-р В. Маркусем звітували за однорічну працю; заступниця голови Орися Гарасовська реферувала справи сестрицтв, д-р В. Пушкар говорив про організаційний стан братств, а студент теології М. Панчук — про проблеми братств молоді. Д-р Я. Кривяк звітував про фінансовий стан Союзу і членських організацій. Між ухвалами рішено видавати інформаційний бюлетень Союзу для внутрішнього зв’язку — «Братський листок»; видання Братства св. Андрея в Чікаґо «Церковний Календар-Альманах» зробити загально-братською публікацією; підтримати новозасноване видавництво «Ставропігія» в Чікаґо, ініціювати стипендії для студентів теології, присвятити у своїх парафіях більше уваги обрядовим справам.

В нарадах взяли участь також священики парафії Св. Володимира й Ольги в Чікаґо, о. Митрат М. Бутринський, о. д-р І. Тилявський і о. І. Кротець, виголосивши на Літургії проповідь чи привітальні слова в час нарад.