Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Рим і Україна

Історія Української Церкви в датах

Під такою назвою з’явилася наприкінці 1993 р. в Україні маленького формату праця, 78 сторінок, відомого знавця і дослідника церковних проблем проф. д-ра Василя Ленцика. До речі, це дуже маленька праця, але її цінність не в числі сторінок, себто не в розмірах, але в її змісті. Ця маленька праця, яка заповнена історичними датами з історії Української Церкви, може бути предтечею до написання монументальної праці на цю тему. Потреба на таку історичного значення працю все є.

Автор Василь Ленцик — колишній професор Української Католицької Семінарії в Гішбергу, Німеччина, Української Семінарії св. Василія у Стемфорді, Українського Католицького Університету в Римі та в Сітон-Гол Університеті у штаті Нью-Джерзі, виявився дбайливим дослідником-істориком Української Церкви. Хоч, як автор пише у передмові, що вона була вперше написана й надрукована за заохотою о. д-ра Володимира Ґавліча у 1952 році, який був редактором видавництва Отців Василіян, але тепер автор праці її значно доповнив і видав в Україні для широкого і спраглого читача.

Праця проф. В. Ленцика не дає широких полотен історичних подій Української Церкви, вона радше складається з дрібненьких мозаїчних частинок, які творять прекрасну мозаїчну одноцілість. У праці хронологічно, за роками названо всі події, що стались у церковному житті України. Ця праця буде дуже корисна для журналістів, публіцистів і дослідників, вона їм багато улегшить їхню працю та допоможе бути точному у подаванні подій, що стались в Українській Церкві. Її можна зарахувати до своєрідних цінних енциклопедичних довідників. Авторові проф. Василеві Ленцикові належить признання і вдячність. Журнал «Патріярхат» почувається до цього милого обов’язку і складає йому гратуляції та подяку, бо праця В. Ленцика вже допомогла і буде допомагати у нелегкій редакційній праці журнала. Авторові бажаємо ще багато успіхів у його плідній науково-дослідній праці.

Редакція

Поділитися: