Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Шашкевичіяна. Нове видання Інституту Українознавства АНУ у Львові

При кінці 1993 р. появився у Львові збірник 
у Львові.

В основу збірника лягли доповіді та повідомлення, виголошені на Шашкевичівських читаннях, — науковій конференції в 1991 р. Конференція ця проходила під гаслом «Маркіян Шашкевич і українське національне відродження». Відбулась вона у Львові в днях 24-25 жовтня 1991 p., в якій вперше від часу Другої світової війни приймали участь шашкевичезнавці з діяспори.

Збірник доповнено, як говориться у вступі, нововиявленими матеріялами, які не були в науковому обігу, розуміється, наслідком цензури, бо, як відомо, не на все був дозвіл в давніших часах від цієї всемогучої ключниці.

Понад 20 доповідей виповнили 168 сторінок книжкового формату збірника зі вступним словом літературознавця Василя Гориня, який пише, що «збірник продовжить дослідницькі пошуки вчених в царині важливої проблеми національної україністики. Видання плянується, — пише В. Горинь, — як продовження «Шашкевичіяни», збірника, що його видавав Інститут-Заповідник Маркіяна Шашкевича у Вінніпезі (Канада) під редакцією д-ра Михайла Марунчака». Як відомо, «Шашкевичіяна» появилась тут від 1963 до 1988 pp. включно, себто повних 25 років. Збірник цей був присвячений життю, творчості й культові Маркіяна Шашкевича.

Редакційну колегію збірника наших часів очолили такі науковці, як академік Ярослав Д. Ісаєвич теперішній голова МАУ, В. І. Горинь, М. М. Ільницький (відповідальний редактор), Ф. І. Стеблій, М. Й. Шалата, Т. В. Лучак і Я. І. Мельник (секретар колегії).

В діяспорі видання можна замовити в Інституті-Заповіднику Маркіяна Шашкевича, надсилаючи сім долярів, які теж покриють поштову оплату й опакування.

MARKIAN SHASHKEVІCH CENTRE (М. Г-ор)
418 ABERDEEN AVE.
WINNIPEG, MAN.
CANADA R2W1V7

 

 

Поділитися:

Популярні статті