«Шлях» і «Нова зоря» критикують Патріярхальний рух

В чікаґівській «Новій Зорі», з 23 листопада 1975 р.; появилась стаття редактора того журналу, о. Ярослава Свищука із критикою патріярхального руху. О. Свищук полемізує із мирянами, які, на його думку, уважають себе оборонцями патріярхальної ідеї, а в дійсності є проти Українського Католицького Патріярхату, бо «патріярхат, побудований на незгоді, на ненависті, без законного потвердження Святішим Отцем — не є патріярхат». О. Свищук є за таким патріярхатом, який визнає Апостольська Столиця і цілий католицький світ, за патріярхатом законним, створеним без тиску політичних партій. О. Свищук вмовляє в читача, що найбільшим заступником ідеї патріярхату є Святіший Отець.

Цю статтю зреферував філядельфійський «Шлях», в англомовній частині, із 11 грудня 1975 р. Це ще один доказ співзвучности між філядельфійським і чікаґівським диспозиційними звенами протипаріярхальників та між редакторами їхніх пресових органів. Це також є ще один виклад про установлення Патріярхату ПУКЦеркви від тих, які «є за патріярхат», але осягнути його хочуть «не тими методами».

Чи дійсно в Чікаґо немає нікого, щоб урозумив о. Свищука? Чи о. Свищук є наслідником о. Паски при єпископському дворі?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web