«Шлях» невірно інформує

У часописі (англійській частині) «ШЛЯХ» з дня 10-го жовтня, 1976, є опис поїздок їх Святости Патріярха ПУКЦ Йосифа І. На жаль, так як часто буває у наших часописах, а спеціяльно коли ідеться про Достойну Особу Патріярха Йосифа, опис не є поданий об’єктивно і в цілості, і мильно інформує читача про ці важливі події. Думаю, що вияснення від редакції часописа «ШЛЯХ» про пропущення деяких фактів є обов’язкове, як наприклад:

–          Чому у статті написано, що Блаженнішого Патріярха вітало «кілька делегатів з громади», коли в дійсності було присутніх біля 40 осіб, між ними і діти?
–          Чому не написано, що Блаженніший Патріярх, будучи у Вашінґтоні, перебував у Філії Українського Католицького Університету, а тільки написано «… що закінчив свій день візитацією Філії УКУ …»?
–          Чому нема згадки про посвячення площі Парафії Української Католицької Церкви св. Михаїла у Філядельфії?
–          Чому не написано про присягу вірности Особі Блаженнішого Патріярха парафією у Пассейку?

На мою думку, обов’язок часописів є подавати об’єктивний і дійсний репортаж про події, котрі торкають українську спільноту. Коли дана редакція репрезентує католицьку газету, я уважаю, що в ім’я католицизму треба писати правду, незалежно від того, чи вона подобається, чи ні. Тільки тоді газета сповняє місію, за яку відповідатиме перед історією свого народу і Богом. Даремно майбутній історик шукатиме за важливими подіями, які відбувалися на наших очах, подіями, яких ми були співтворці, бо католицький часопис «ШЛЯХ» не був ніколи газетою, яка несла би правду та потіху в наболілі серця українців католиків, а не тільки католиків!

Свіжий номер

6 (494) 2022