Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

«Славна минувшина збереглася живою»

Католицька Інформаційна Агенція (КНА) під таким моттом в 14 числі,
за вівторок, 18 січня 1983 р. подала нижчеподану інформацію,
що її друкуємо в українському перекладі.

Папа Іван Павло II підбадьорює Церкву в Україні

Рим, 17 січня (КНА), в неділю 16 січня папа підбадьорював Церкву в Україні, щоб «традиції славної минувшини на їх батьківщині збереглись живими». Під час відвідин Української Папської Колегії з нагоди 85-ліття її постання Папа Іван Павло II пригадав мученицький шлях, силу й віру Католицької Церкви на Україні. В 1946 р. вона була заходами радянської влади примусово прилучена до Російської Православної Церкви. З того часу Українська Церква в СССР правно перестала існувати.

Папа у своїй промові до семінаристів підкреслив, що Українська Колегія є «надією української Церкви». «Ваше духовне приготування буде служити для майбутніх завдань, які будуть реалізуватись для любленої української нації», — додав папа. В дальшому Папа Іван Павло II висловив своє бажання, щоб ті, що на еміграції, як також ті, що на Україні живучі католики все були сильно пов’язані з центром католицької єдности. Він також закликав, щоб всіма силами прагнути до одної спільної християнської єдности і при цьому згадав св. Йосафата, який за своє героїчне свідчення, як приклад шукання і прямування до єдности заплатив своїм життям.

24 семінаристи Української Папської Колегії всіє з емігрантських українських родин, які сьогодні живуть у США, Канаді, Бразілії, Англії, Німеччині та Польщі. Після закінчення своїх богословських студій у Римі всі вони повернуться до своїх дієцезій. У їх первісній батьківщині — Україні існує сьогодні катакомбна Церква з тайно висвяченими єпископами і священиками та з більше як чотирма мільйонами вірних. В цій католицькій спільноті є багато покликань до монашого життя. Після офіційного придушення католицької Церкви в Україні всі початкуючі священики мусіли виховуватись у підпіллі.

Візита папи до Української Папської Колегії відбулася два тижні перед початком нарад синоду українських єпископів, що почнуться 30 січня. Цей звичайний синод, у якому візьмуть участь 20 українських єпископів у діяспорі, буде тривати до 12 лютого і часово співпадає з двадцятьліттям звільнення «Великого Архиєпископа Львова», Кардинала Йосифа Сліпого, з радянської неволі. Понад 90-річний кардинал з 1963 року живе в Римі — в екзилі. Під час синоду українські єпископи будуть займатися вибором кандидатів на єпископів, справою покликань і насамперед програмою святкувань Тисячоліття хрещення України, яке відбудеться в 1988 р. Ці святкування повинні пригадати славну минувшину, але також будуть нагадувати про сучасну тяжку ситуацію української Церкви.

В американській газеті «Мюрей Гіл-Ньюс», що видається в Нью-Йорку, у лютневому числі за 1983 р. появилась новинка про Патріярха Йосифа. В дописі підкреслено, що Патріярх Йосиф, який є Главою Помісної Української Католицької Церкви та якому минув 91 рік життя, в цьому році відзначає 20-річчя звільнення з більшовицької каторги на волю. Патріярх Йосиф живе в Римі, де заснував Український Католицький Університет і церкву Св. Софії. Його вітальні ідеї для обнови української Церкви все ще натрапляють на перешкоди.

Поділитися: