Слово Блаженнішого Патріярха Йосифа до українських студентів з ЗСА і Канади під проводом д-ра Петра Ґоя

Мої Дорогі! Багато українських паломників і туристів відвідало цю обитель з різними цілями, та Ви вибрали шляхотну ціль Вашої подорожі по Европі та Ваших відвідин Риму під гаслом «Стежками батьків наших».

Скільки думок можна пов’язати із тим Вашим гаслом! Відвідуючи Европу, Ви йдете стежками Ваших Батьків і творців Америки і Канади, що перенесли всі свої духовні надбання, зокрема християнську віру, у цей новий світ.

Ви не тільки громадяни Америки, де Ви народились, але Ви по крові українські діти, діти українського народу. Коли Ви в Европі ходите стежками, якими ходили Ваші батьки з великим горем в серці в часі Другої світової війни, то на тих стежках є їхні сльози, терпіння і туга за покинутою батьківщиною. З пошаною і молитвою подяки ходіть по тих стежках, дякуючи Богові за рятунок Ваших Батьків.

Прикро, що Ви свобідно не можете мандрувати по стежках Ваших батьків в Україні. Але тут, в Римі, Ви на дуже дорогій станиці великих батьків Ваших. Тут ходили посли князів наших, тут наші єпископи шукали скріплення церковної єдности, тут, на римській землі, спочивають кості двох наших митрополитів, тут в базиліці св. Петра є мощі св. Йосафата, тут повно слідів наших предків. Славних предків! Тут сьогодні перенесена наша львівська митрополія з її діяльністю і деякими інституціями, що працюють і розвиваються, доки настане слушний час, щоб все те перенести знову на вільну рідну землю.

Дорогі студенти! Гарне Ви вибрали гасло. Ходіть по тих стежках з призадумою. Належите до великого народу, якого сліди найдете на цілім світі — сліди, повні шляхетних і славних вчинків українського імени, яким наша Батьківщина славиться серед народів.

Вчіться одного на тих стежках Ваших Батьків: любови до рідного народу і його минулого та пильно спостерігайте, що по всіх тих слідах Ви побачите в своїх Батьків любов до Бога, до своєї Церкви і до своєї рідної землі. Наслідуйте їх у тому. То буде найкращий овоч Вашої шляхетної подорожі. Бажаю Вам щасливої дальшої творчої подорожі і благословлю Ваші «сходи і ісходи»! Благословення Господнє на Вас!

Рим, неділя 26 липня 1981
При соборі Св. Софії

+ Йосиф, Патріярх І Кардинал

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web