Слово Боже – тепер і в Україні

«Слово Боже – це душа богослов’я та джерело правдивого християнського життя», – з таким словом звернувся 23 вересня 2009 року до членів Папської біблійної комісії Папа-емерит Бенедикт XVI. Кілька років по тому після дружніх дискусій серед українських біблістів виникла ідея започаткувати серію науково-популярних видань коментарів до книг Святого Письма.

Задум почали втілювати у 2016 році з виданням українською мовою науково-популярних коментарів до пророчих книг Старого Завіту Амоса і Осії та книги Проповідника. У 2018 році світ побачили ще дві книжки: «Науково-популярний коментар на Книгу Йони» та перший коментар до книг Нового Завіту – «Науково-популярний коментар на Послання Якова».

Серію розпочали з трьох старозавітних книг з наміром показати актуальність цих давніх текстів для сучасних вірян. Зрештою, сам Христос під час своєї земної проповіді наголошував на важливості старозавітних писань: «Не думайте, що я прийшов усунути закон чи пророків: я прийшов їх не усунути, а доповнити» (Мт 5, 17). Іншими словами, Новий Завіт, який ми чуємо під час літургій та інших спільних богослужінь, переосмислює та доповнює те, що в Старому проповідувалося.

 Повністю статтю читайте у паперовій версії журналу або в електронній на сайті https://journals.ua/

Свіжий номер

1-2(495-496)2023