Слово Івана-Павла ІІ, виголошене до українців 27 травня 1985 р.

Високодостойний Владико Кардинале,
Преподобні Брати в Єпископаті,
Дорогі українці!

Велика це радість для мене, що можу привітати вас тут, у Римі, при нагоді піднесення до кардинальської гідности Верховного Архиєпископа Львівського, Владику Мирослава Івана Любачівського. Для нього особисто є то вияв признання за його повну посвяти душпастирську працю. А для Української Церкви є то наглядний знак подиву за її вірність Святій Столиці в Римі. Всім бо це добре відомо, що за приналежність до католицької Церкви, вже від довгих століть віруючі на У країні, зокрема їх пастирі, монахи і монахині несли і далі несуть важкий хрест терпіння і переслідування аж до крови.

Ця Апостольська Столиця і Римські Вселенські Архиєреї від прадавніх часів огортали особливою любов’ю і печаливістю так терплячу Церкву на Україні, як цілий український народ. А мені, як Вашому Братові з крови й кости, є особливо мило запевнити Вас про мою журбу і постійне старання про Вас усіх так у Рідному Вашому Краю, як і на поселеннях. Радію невимовно тим, що українська Церква і спільнота на поселеннях не тільки себе зберегла, але розвивається і процвітає.

Ви приготовляєтеся вже відтепер до святкування Тисячоріччя хрещення Руси-України, щоб перед Богом і перед людьми засвідчити Вашу вірність Христові, вірність святій Церкві й цій Петровій Столиці. Нехай же Христове світло надалі просвічує Ваш шлях глибокої віри і зберігання Божих заповідей на наступне Тисячоліття нових і ще більших подвигів у єдності й любові.

На завдаток найбагатшого Божого благословення, уділяю Вам усім, Вашим Рідним та Дорогим і цілому українському Народові моє Апостольське благословення.

Слава Ісусу Христу!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web