Слово Патріярха Йосифа на інавгурації ХІІ вакаційного курсу в Римі

Преосвященніший Владико,
Всесвітліші Отці і Панове Професори,
Преподобні Сестри, дорога Молоде!

Хай ім’я Господнє буде благословенне! Такі слова вдячності і радости перед милостивим Богом можу сказати в цю хвилину інавгурації наших двох курсів в цьому університеті св. Климента папи. Вже близько двадцять літ, як цей наш Український Католицький Університет працює наполегливо, щоб збагатити нашу Церкву і нарід світлом науки і знання, власне, щоб ім’я Господнє було благословенне. Нема більш шляхетної праці в людській діяльності, як праця на Божу славу, чим людина долучується до цілої Богом створеної вселенної, щоб віддати Йому хвалу за покликання до існування і для життя з Ним і в Ньому: «Небеса оповідають славу Божу і діло рук Його проголошує твердь небесна» (Пс. 19,2). В тій праці на славу Божу в нашім народі берете участь ви, що прибули на ті курси і набуте тут знання понесете між наших братів, духа, якого зачерпнете тут, влиєте тим, що його шукають для свого удосконалення і ушляхетнення в Бозі.

Вітаю вас усіх: панів професорів, і студентів! Хай Божа Премудрість буде з вами у вашій праці! Хай бажання мати правдиву мудрість провадить вас ціле життя. Відкриваючи ці два курси, молімся молитвою з нестаріючого джерела тієї мудрости «НАСЛІДУВАННЯ ХРИСТА» такими словами: «Дай мені, Господи, небесну мудрість, щоб я вчився над усе Тебе шукати і находити, над усе Тебе розуміти і любити, а все інше пізнавати, так як воно є й існує за встановленим ладом Твоєї мудрости» (III. гл. ХХVІІ)

Благословення Господнє на вас!

Неділя, 27 червня 1982 року

+ Йосиф Патріярх і Кардинал

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web