Слово Патріярха Йосифа після смерті мати Марії

Слава Ісусу Христу!

Ватикан, дня 4 березня, 1981

Високопреподобна Мати Проігумене!

Прийміть мої враз з молитвами щирі співчуття в зв’язку із відходом у вічність нашої Преподобної Матері д-ра Марії Должицької. Повне жертвенної праці було її праведне життя, була вона піоніркою галузі Вашого чину в Америці, лишила велике число ідейних і високо вишколених Монахинь Василіянок для нашої Церкви і Народу. Поблагословив її Господь силами, високими здібностями, здоров’ям і довгим віком — вона все те віддала для свого Небесного Жениха і пішла тепер по свою вічну нагороду.

Не зважаючи на свій вік, від хвилини заснування Українського Католицького Університету ім. св. Климента Папи в Римі, Покійна живо цікавилася його діяльністю і помагала йому в різний спосіб, щоб піднести зразу на початку престиж і значення цієї високої нашої наукової Інституції. Робила вона це в глибокій свідомості вартости всякої виховної інституції, бо сама заснувала їх стільки і була досвідченою виховницею молоді.

Глибоко переживала вона події життя нашої Церкви по II світовій війні і розуміла вагу та життєву потребу Патріярхії у нашій Церкві, тому так ревно віддавала для тієї святої справи свій час, труд і молитви.

Нехай її блаженна пам’ять остане враз із зразком її побожного і активного життя на вічну пам’ять в нашій Церкві, у Вашім Чині, якого ідеалам була всеціло віддана!

Вічна їй пам’ять !

Йосиф
Патріярх і Кардинал

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web