Слово подяки Патріярха Йосифа Папі Іванові Павлові ІІ

Святіший Отче!

Раділи до глибини наші серця, коли ми, Владики Української Католицької Церкви во главі зі мною починали наш Священний Синод св. Літургією на випрошення дарів Святого Духа і на торжественне відкриття цього Синоду, ми одержали від Вашої Святости батьківський привіт і благословення, щоб наш Синод приніс благословенні плоди на добро Вселенської і нашої Української Церкви.

Дякую в імені всіх українських Владик, зібраних на Синоді, за батьківську опіку і поміч для нашої Церкви і українського Народу, за благословення на наші синодальні праці. «Бог багатий милосердям» (Еф. 2, 4) зглянувся на терпіння нашого Народу і посилає постійно свою поміч, та в особі Петра-Скали сповняється Христовий для нього голос: «утверджуй своїх братів» (Лк. 22, 32).

Одержавши стільки сили і помочі від Божого милосердя, наш Синод і його праці, за вказівками і закликом Вашої Святости в енцикліці «Дівес ін Мізерікордія» будуть тим окликом, що «благатиме милосердя для потреб людини у сучасному світі» і зокрема для поневоленого духовно Сходу, до якого сьогодні належать польський і український Народи. Запевняємо Вашу Святість, що єдино добро нашої Церкви і почуття відповідальности перед Господом будуть нашими дороговказами у наших працях і молитві в часі Синоду.

Прохаючи Ваших молитов за нашу Церкву, наш Синод, наш Нарід, остаюсь відданий у Христі Вашій Святості

+ Йосиф

Ватикан, 31 січня 1983