Слово подяки Патріярха Йосифа

ч. І

Мої дорогі!

Дякую Вам з глибини серця, що прийшли тут сьогодні та привітали мене на порозі моєї дев’ятдесятки літ. Дякую Вам за Ваші молитви і ці щирі побажання та й за всі ці признання. Сьогодні в цім віці більше чим коли іноді можу сказати, що старався чинити те, що миле Богові, що потрібне було нашій Церкві і нашому народові і все, що міг зробити, діяв силами мого народу, з провідниками цього народу, так як це чинив мій великий Попередник Слуга Божий Митрополит Андрей.

Тому цей день нехай буде признанням для цілого нашого Народу, з яким пережив я велике століття змагань, лихоліть, руїни, але й перемог і великого піднесення, які приведуть нас напевно до кінцевої і світлої перемоги над силами зла. Дай того, Боже, нам всім діждати і прославляти Ім’я Твоє вольними устами на вольній нашій землі!

Велика дяка Вам усім!

Дякую також на цьому місці і перед Вами тут зібраними всім тим тисячам наших добрих людей, яким на серці лежить добро і доля нашої Церкви і Народу, що прислали свої побажання на цей день та помолились за мене. Подякувати всім поодиноко нам тут не під силу, тому нехай ось ці слова будуть висловом моєї вдячности за цей вияв відданости і щирости для людей доброї волі. Нехай Господь відплатить всім сторицею.

Благословення Господнє на Вас!

При соборі Св. Софії в Римі, 16 лютого 1981.

ЙОСИФ
Патріярх і Кардинал

 

Слово подяки Патріярха Йосифа

ч. 2

Мої Дорогі!

«У Бозі моє спасіння й моя слава, міцна моя скеля; прибіжище моє у Бозі. Звіряйтеся на Нього повсякчас народи, виливайте перед Ним серця Ваші! Бог — нам пристановище!» (Пс. 62, 8-9).

Вчора й сьогодні висловили Ви мені стільки побажань від імени тисячів наших людей. Я вдячний Вам усім за це, зокрема дякую Вам за молитви Ваші, силою яких працював я досі, перебув щасливо каторгу і здоров’ям, яке ще дає мені милосердний Бог, продовжую мої труди.

Коли сьогодні дивлюсь на мій пройдений життєвий шлях, можу сказати одне, і це нехай буде Вам на науку: 3 Богом переживете все, подолаєте все, здобудете все. Бог дійсно міцна скеля, прибіжище і рятунок, а коли хто з Ним живе — Він, всемогучий Бог, є його славою. Не люди, не вчинки, не хтозна які досягнення — а Бог для людини стає її славою і щастям. Це кажу Вам в цей пам’ятний сьогодні день, коли переступаю поріг на 90 літ мого життя.

Псальмопівець переносить свою особисту думку і на весь нарід. Коли нарід звіряється на Бога, нічого йому боятись. Його доля і майбутність — забезпечені. Щасливий наш нарід, що Бога в серці береже, навіть тоді, коли за віру в Бога переслідують, карають; навіть тоді, коли брудна рука хоче Бога вирвати із побожного серця народу.

Вгору піднесімо наші серця! Дивімося на світ, навіть на нашу сьогодні гірку долю, з радістю, бо переживаємо все з Богом, а Він наше певне і безпечне пристановище.

Нехай у вислів оцеї моєї подяки за все для Вас будуть Вам на дорогу великі слова св. Павла: «Радуйтеся завжди у Господі; знову кажу: радуйтеся! Нехай ваша доброзичливість буде всім людям відома. Господь близько! Ні про що не журіться, але у всьому появляйте Богові ваші прохання молитвою і благанням з подякою. І мир Божий, що вищий від усього уявлення, берегтиме серця й думки ваші у Христі Ісусі» (Фил. 4, 4-7).

Благословення Господнє на Вас!

Йосиф Патріярх і Кардинал

Український Католицький Університет св. Климента Папи,
17 лютого 1981 р.Б.

* * *

«Для Вас, Дорогі Владики, повторяю ще раз те» що сказав на початку цього Синоду, вживаючи слів святого Павла: Будьте моїми послідовниками! Бережіть спадщину, яку я одержав від моїх світлих попередників. Бережіть її. Не віддавайте її в руки лукавих людей! Не сплямте її чужиною! Перенесіть» ненарушеною у вільну нашу Церкву, у вільну нашу Україну».

Патріярх ЙОСИФ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web