«Служити тим, кому пощастило менше, ніж тобі!»

Цитата, винесена у заголовок цієї статті, є головним принципом Міжнародного руху «Емаус», за яким функціонує і громадська організація «Спільнота взаємодопомоги «Наша хата»», розташована на території колишньої військової частини за 12 кілометрів від Дрогобича.

«Наша хата» – це спільнота для бездомних людей Дрогобицького району та всієї України, створена у 2010 році. Беручись до справи, її засновник отець Ігор Козанкевич взяв за приклад організацію Міжнародного руху «Емаус», який підтримав створення регіонального осередку і допоміг з будівництвом. Тож і тепер програмний принцип своєї діяльності «Наша хата» наполегливо втілює через співпрацю з благодійними організаціями, волонтерами та державною владою. /…/

Проживання наших перших п’яти мешканців було фінансоване лише за рахунок пожертв небайдужих людей. Ці благодійні внески дозволяли нам приготувати для бездомних Святу Вечерю і великодній сніданок… Зараз же, завдяки згуртованості, наші мешканці самі можуть утримувати себе і заробляти на хліб насущний.

Також наша спільнота щороку під час найбільших морозів готує і роздає гарячі обіди безхатькам на вулицях Дрогобича, спільно з єпархіальним «Карітасом» організовує подарунки від Святого Миколая для дітей.

Понад те, у нас знедолені люди можуть знайти психологічну підтримку, скерування на медичне обстеження, допомогу у відновленні втрачених документів, реєстрацію за місцем проживання, а також пройти курс соціального навчання.

Спільно з єпархіальним «Карітасом» ми допомагаємо малозабезпеченим і багатодітним родинам, одиноким матерям, літнім одиноким людям, що перебувають у складних життєвих обставинах, ветеранам АТО/ООС та їхнім родинам. Зокрема, роздаємо сезонний одяг, побутову хімію, продукти харчування, іграшки та інші необхідні для життя речі.

Повністю статтю читайте у паперовому варіанті