Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Собор Зарваницької Матері Божої

Наша Подільська святиня, про яку сьогодні знають не тільки в Україні, але й в інших країнах, має свою давню і цікаву історію. Старовинні архівні документи свідчать про те, що Зарваниця існувала вже в XII столітті.

Як говорить старовинне передання, після знищення монголо-татарами Києва в 1240 p., тут появилася ікона монаху, який із знищеної столиці дібрався на Поділля. А на місці появи ікони з’явилось джерело води.

Нераз ікона чудодійним способом допомагала своєму народові та окремим людям: зупиняла ворожі напади, а вода із цілющого джерела зціляла калік і хворих.

З нагоди 400-літнього ювілею Берестейської унії тут, над джерелом, буде споруджений величавий храм — Собор Зарваницької Матері Божої. Віриться, що з ласки Божої, завдяки нашим гарячим молитвам, щедрим пожертвуванням усіх, кому не байдужа доля не тільки вірних Галичини, але й усього українського народу, зокрема його духовного й національного відродження, завдяки подвижницькій праці архітекторів, будівничих, вірних промине час і сонцесяйні бані нової святині величаво піднімуться над Зарваницею.

У цей відповідальний для нас усіх час, коли, по суті, випробовується твердість нашої віри, зважується рівень нашої християнської і національної свідомості, зрештою, отримують пробу такі притаманні кожному українцеві, кожному християнинові чесноти, як любов, милосердя, жертвенність, ми звертаємося до Преосвященних Владик, Всесвітліших і Всечесніших Отців, Високоповажних керівни­ків великих і малих підприємств, установ та організацій, до Тебе, цвіте української нації — дорога інтелігенціє, до студентів, усіх вірних, що розкидані по різних сторонах діяспори і просимо організувати збір коштів у єпархіях, парафіях, на підприємствах, в організаціях, у селах і містах для відбудови Духовного Центру в Зарваниці.

Ми віримо й молимося за те, що в кожного з нас пробудяться ті високі моральні почуття, закладені Всевишнім у нашому єстві й всі, як один, не будемо байдужими до цієї всенародної справи.

Звернення в справі будови собору Зарваницької Матері Божої підписали:

Блаженніший Патріярх Мирослав Іван Кардинал Любачівський Преосв. Корнилій Пасічний, Єпископ Саскатуну Преосв. Іван Хома, Рим Преосв. Любомир Гузар, Екзарх Київський Преосв. Михаїл Колтун, Єпископ Зборівський Преосв. Павло Василик, Єпископ Коломийський Преосв. Михайло Сабрига, Єпископ Тернополя Преосв. Михайло Кучмяк, Єпископ Англії Преосв. Михайло Гринчишин, Єпископ Франції Преосв. Іван Маргітич, Закарпаття Преосв. Петро Стасюк, Австралія Преосв. Роберт Москаль, Єпископ Парми Преосв. Теодор Майкович, Польща Преосв. Михайло Бздель, Митрополит Вінніпегу Преосв. Володимир Паска, Помічник Філядельфії Преосв. Ізидор Борецький, Єпископ Торонто Преосв. Степан Сулик, Митрополит Філядельфії Преосв. Іван Мартиняк, Митрополит Польщі Преосв. Єфрем Кривий, Бразилія Преосв. Михаїл Вівчар, Єпископ Чикаго Преосв. Северіян Якимишин, Ню Вестмінстер Б.К. Преосв. Василь Лостен, Стемфорд Преосв. Роман Даниляк, Адміністратор Торонто

SOBOR OF OUR LADY OF ZARVANYTSIA 15 St. Olga Street Hamilton, Ontario Canada L8L 6R3

Імена жертводавців будуть не тільки закарбовані на спеціяльному місці цієї святині, вони назавжди збережуться у пам’яті вдячних нащадків, золотими літерами будуть вписані у небесній Книзі.

Поділитися: