Спільне відзначення 1000-ліття Хрещення РУси-Україні

Користаючи з нагоди відбуття нарад Пленарної Сесії Сектератіяту Світового Конгресу Вільних Українців в Торонто, Канада, в днях 26-27 червня 1981 року, представники Української Православної і Української Католицької Церков відбули наради в справі спільного відзначення 1000-ліття хрещення Руси-України. В нарадах взяли участь Владика Митрополит Мстислав Скрипник; Владика Митрополит Максим Германюк, ЧНІ; Владика Митрополит Степан Сулик; о. Архипресвітер Семен Савчук і о. шамб. Роберт Москаль. У висліді нарад видано таку спільну заяву:

Беручи до уваги важливість неповторної історичної події, що її віруючі українці скрізь у світі відзначуватимуть в 1988 році — тисячоліття хрещення Руси-України за св. Рівноапостольного Князя Володимира Великого, та вповні розуміючи невідрадний стан наших братів і сестер на рідних землях, ми, представники Української Православної і Української Католицької Церков поза межами України, свідомі нашої великої відповідальности перед Богом, Христовою Церквою і Українським Божим Народом, який зазнав на протязі своєї історії і досі зазнає стільки лиха та роз’єднуючих впливів з боку ворожих йому чинників, стверджуємо необхідність спільно відзначити цей небуденний історичний ювілей нашого українського народу. Форму і спосіб цього спільного відзначення Ювілею Тисячоліття ще розглянемо та в слушний час повідомимо наших улюблених у Христі вірних.

В міжчасі прохаємо наших вірних про святі молитви за кращу долю наших братів і сестер на рідних землях та за покращання християнських взаємин між нами самими поза межами України. Нехай щезає дух, який збудував Вавилонську Вежу, а нехай Дух Святий, що зійшов на Христових учеників і Апостолів, нас наново з’єднає у любові Того, в якого ми всі хрестилися і в Якого ми всі одягнулися.

Благословення Господнє на вас усіх!

+ Мстислав
+ Максим
+ Стефан
о. Архипресвітер Семен Савчук

Торонто, дня 27-го червня, 1981 року Божого.