Студентство Чікаґа активізується в русі за Патріярхат

Рух в обороні прав і помісности Української Католицької Церкви поширюється і серед молоді. В Чікаґо постав Студентський Комітет ад гок за Патріярхат Української Католицької Церкви, який запросив на суботу, 29 травня двох доповідачів з-поза Чікаґа. Відомий професор теології Фордгамського університету та директор екуменічного осередку Папи Йоана в Нью-Йорку, о. Джордж А. Мальоні, та проф. історії Ля Сал Коледжу в Філадельфії, Мирослав Лабунька, гостювали в Чікаґо.

До обіду вони провели зустріч з представниками етнічної преси в Чікаґо, яка виявила велике зацікавлення подіями в нашій Церкві. По обіді відбулася зустріч із студентами, де обидва гості дали короткі експозе про теперішні проблеми Української Церкви, а потім відповідали на питання. Присутніх було понад 30 студентів.

Того ж дня вечером відбулися громадські збори, на яких обидва гості доповідали про Українську Церкву в пособорову добу, її права, помісність, про теперішні змагання і труднощі в них. Зокрема гість з Філядельфії подав коментар до бурхливих подій філядельфійських свячень. Доповідачі також відповіли на питання. Студентка Марта Гарасовська розповіла про участь делегації молоді з Чікаґа в Філядельфійських демонстраціях. Вона також заявила, що українська молодь виразно себе визначує по стороні тих, які боронять самоуправний і самобутний характер нашої Церкви. Говорив також заступник голови Координаційного Комітету Громадських Організацій ЗСА і Канади за Патріярхат, д-р Юрій Городиловський, який привітав гостей та заявив, що сьогодні перед всіми повинен бути ясний шлях – з ким ми йдемо і проти чого ми виступаємо. Координаційний Комітет дав свій протекторат для цієї громадської зустрічі. Студент Тиміш Трусевич прочитав тексти телеграм Святішому Отцеві, Блаженнішому Кир Йосифові, усім Владикам Канади та трьом єпископам Америки. Канадійським ієрархам дякувано, що не взяли участи в філядельфійських свяченнях. Від ієрархів Америки присутні домагалися запрошення Верховного Архиєпископа з візитою до Америки. Окрему телеграму вислано до Комісії Прав Людини при ООН, доводячи до відома, що Ватикан, будучи сиґнатором Деклярації Прав Людини, не респектує цих прав, бо тримає у палатному ув’язненні нашого Первоієрарха.

Студентка Наталка Пилипюк, голова Чікаґівського Студентського Комітету ад гок, яка відкрила збори і представила ціль акції студентів, прочитала резолюції, що їх присутні прийняли оплесками. Зборами проводив проф. В. Маркусь, який також подав резюме промови о. Мальоні українською мовою. Всіх учасників цих зборів у залі СУМА було 400 осіб.

До місцевого Студентського Комітету входить 11 студентів місцевих університетів та середніх шкіл. Крім голови, Н. Пилипюк, активними в Комітеті є Т. Трусевич, М. Гарасовська, З. Городиловська, О. Смишнюк, Ю. Левицький, 3. Трусевич, та інші. Від Чікаґівського Комітету їздили до Філядельфії Олег і Роксоляна Сацюки, Гарасовська та О. Черінь.

Про чікаґівські збори та про теперішню кризу в нашій Церкві – статті в місцевій литовській, польській і чеській пресі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web