Створено Комітет захисту прав віруючих

Під таким заголовком появилась багатомовна статтейка в радянській газеті «Молодь України» за 5 травня 1990 р. Православна Церква в СССР все мала піддержку правлячих урядових кіл і так залишилось посьогодні. Нижче друкуємо статтейку, яка с тільки наявним доказом цієї незаперечної дійсности. Правда, в статтейці йде мова про Українську Православну Церкву, але треба розуміти російську. Чи справді вона потребує захисту і перед ким, коли вона мала все повну піддержку всіх міліційних органів і уряду. Говориться, що ніби Церква у Радянському Союзі с відділена від держави! У статтейці говориться про «допомогу жертвам насилля та релігійного екстремізму».

Гадаю, що під тим оглядом Російська Православна Церква на Україні, що з кінця січня ц.р. прийняла назву «українська», в першу чергу повинна платити всім іншим Церквам, а зокрема Українській Католицькій Церкві, відшкодування і за вживання їх же Божих храмів.

Пригляньмось, хто пішов на «захист прав віруючих Української Православної Церкви»: радянські партійні і комсомольські організації, не згадуючи інших, що не мають атеїстичної коннотації. Це дає відповідь на питання. Тут коментарі зайві. Це значить, наша УКЦерква дальше буде дискримінована і переслідувана, як заявив публічно митр. Іриней.

Редакція

(Зберігаємо правопис оригіналу)

У приміщенні Республіканського центру духовної культури відбулася установча конференція Комітету захисту прав віруючих Української православної церкви, у якій взяли участь понад сто п’ятдесят делегатів майже з усіх областей України, а також радянські, партійні, комсомольські працівники, представники неформальних організацій, творчих спілок, засобів масової інформації.

Після виступів, що висвітлювали релігійну ситуацію в республіці, було розглянуто і затверджено Статут Комітету захисту прав віруючих УПЦ. Делегати ухвалили також звернення комітету до Президента СРСР М. С. Горбачова та до депутатів Верховних Рад СРСР і УРСР.

Серед завдань Комітету — організація правозахисної комісії та вивчення питання про організацію Ліги Християнської Єдності, утворення фонду допомоги віруючим УПЦ — жертвам насиля та релігійного екстремізму, випуск інформаційного бюлетня, налагодження спільно з представниками Київського та Львівського релігійних братств контактів з релігійними та світськими організаціями і церквами, занепокоєними долею православних віруючих УПЦ.

Прес-центр Комітету