Супровідний лист до листа до Папи Християнського Комітету Захисту прав віруючих в СРСР

Нижче друкуємо багатомовний документ — лист до Папи від Християнського Комітету Захисту прав віруючих в СССВ із супровідним листом, що був адресований до Патріярха Йосифа, Примаса Польщі Кардинала Cт. Вишинського і Архиєпископа Відня Кардинала Киніґа. В оригіналі лист був написаний російською мовою, який друкуємо в українському перекладі. Цей лист є поширений тут на заході. Лист є цікавий тим, що в ньому представлене дійсне обличчя т.зв. московського патріярхату Російської Православної Церкви в СССР. Окрема увага присвячена митр. Никодимові, як високо-заавансованому робітникові КДБ. Наш мирянський зорганізований рух не раз вказував на те, що московська патріярхія стоїть на услугах комуністичного режиму Кремля. Деякі з високопоставлених на ієрархічній драбині церковного життя владики є рівночасно дійсними КДБістами. Одним з таких був митр. Никодим. Під тим оглядом ми не помилялись, нижче друкований документ тільки це потверджує. На жаль митроп. Никодим не є перший, який діяв, як КДБіст і не останій.

Редакція

1 жовтня 1978 р.

До їхніх Високопреосвященств,

Кардиналів Римо-Католицької Церкви-Йосифа Сліпого,
Примаса Польської Церкви Вишинського,
Архиєпископа Віденського Кеніґа

ЗВЕРНЕННЯ

Ваші Високопреосвященства!

Відчуваючи найглибшу пошану до Вас і знаючи, що лиха й скорботи віруючого народу Росії близькі Вашим серцям, ми просимо Вас, якщо Ви встигнете вчасно отримати це звернення, довести його до відома Конклави кардиналів. Ми хотіли б, щоб члени Конклави знали, якої допомоги сподіваються від майбутнього Папи християни Росії. Саме тому наше звернення написано ще до вибору Папи і тому ми просимо довести його до відома членів Конклави. Ми надіємося, що, можливо, це звернення стане нашою невеличкою допомогою в здійсненні кардиналами їхньої високої місії — визначенні вибранця Божого на Святіший Престол.

14 жовтня, день відкриття Вашого високого Собору, збігається з одним із найбільше шанованих православними християнами Росії — церковним празником Покрови Пресвятої Богородиці. Російська релігійна думка завжди сприймала цей празник як свідоцтво того, що благодатний омофор у пречистих руках молитовно неусипної Богородиці завжди простягнений над російською землею і її Церквою. І цей знаменний збіг сповнює нас надією, що новий наступник Святішого Престолу, як і вся Католицька Церква, подадуть усю допомогу, необхідну для релігійного відродження Росії.

Члени Християнського Комітету
Захисту прав віруючих у СРСР

Священик Ґлєб Якунін
Вадім Щеґлов
Секретар Комітету: Віктор Капітанчук