Свячене в Силвер-Спринг

У неділю, дня 28.1 У. 1985, відбулося в нас традиційне свячене парафії Святої Тройці в Силвер-Спринг із парафією Святого Андрея у Вашінгтоні.

Ще перед заповідженим початком імпрези простора заля заповнилася членами обох парафій так. що навіть треба було розкладати додаткові столи. Були присутні гості з парафії Святої Родини у Вашінгтоні, а навіть із сусіднього Балтимору. Усіх присутніх було майже 150 осіб.

При головному столі засіли: о. Тарас Лончина і паніматка, о. Григорій Підгурець з паніматкою, д-р Ігор Масник — голова парафіяльного уряду церкви Святого Андрея, п. Микола Ставничий — голова Корпорації Святої Тройці з дружиною, пані Люба Процик голова Сестрицтва Почаївської Богоматері та пані Соня Кравець — голова Сестрицтва Святої Ольги.

Отці духовні провели благословення трапези, що її приготовили сестриці обидвох парафій. Співав хор під батутою Юрія Філіпова. Великодні декорації на столи виготовили пані Наталка Ґавдяк і Марійка Кулій.

Програмою вміло провадив Микола Максимюк. Привітавши всіх, він попросив до мікрофону отців, з яких кожний по черзі виголосив змістовне й настроєве слово до присутніх. З черги панна Марічка Круль продеклямувала вірш Василя Щурата п.н. «Зарваниця».

Головною точкою програми було висвітлення двох звуко-зоро-монтажів, що їх зладив о. Петро Ґаладза з Чікаго. п.н. «Тут засіяє Божа Благодать», і «Духовість і значення ікон». Вони дійсно ввели нас у атмосферу святкування 1000-ліття,

Приємним відпруженням був виступ панни Галі Кохно, яка на бандурі по-мистецькому виконала композицію Григорія Китастого п.н. «Гомін степів».

Наприкінці із коротким словом виступив голова Всегромадського Комітету для відзначення 1000-ліття Хрещення України, проф. Юрій Старосольський. Він висловив переконання, що це спільне святкування є тільки вступним кроком до соборного відмічення нашого великого ювілею в 1988 році.

Це була ще одна вдала імпреза, проведена в родинній атмосфері, в дружньому екуменічному дусі.

Парафіянин

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>