Свято українського Патріярхату в Боффало

Заходами Українського Патріярхального Товариства в Боффало відзначено 16 лютого 1986 року свято українського Патріярхату. О год. 10 вранці в каплиці Матері Божої Одиґітрії о. мітрат д-р Павло Івахів відслужив св. Літургію та Панахиду за спокій душі Покійного Патріярха Йосифа.

Опісля в шкільній залі відбулися святочні збори, на яких головним доповідачем мав бути всеч. Маріян Струць, парох церкви св. Миколая в Боффало. З уваги на несподівану недугу всеч. о. Маріян не міг особисто прибути на збори, і його доповідь на тему «Слуга Божий Андрей і Патріярх Йосиф у змаганнях за Патріярхат Української Католицької Церкви« по-мистецькому виголосила проф. Стефанія Чушак.

Фронтову стіну залі майстерно оформив мистець Маріян Борачок. Посередині стіни висіла ікона Божої Матері, а по обох боках були портрети Слуги Божого Андрея і Блаженнішого Патріярха Йосифа, також роботи Маріяна Борачка.

Збори відкрила голова УПТ в Боффало Оксана Бережницька. Присутні відспівали пісню-гимн «Боже, вислухай благання». Після прочитаної доповіді о. М. Струця проф. С. Чушак з питомим їй талантом продеклямувала вірш Зої Когут «Він відійшов». На закінчення зборів присутні відспівали «Боже Великий, Творче Всесильний» і «Молитву за Патріярха».

Патріярхальна радіопередача, яка пересилається кожної неділі о год. 1:30, була також повністю присвячена пам’яті покійного Патріярха Йосифа та Українській Католицькій Церкві у її змаганнях за свої права.

Високий рівень наших радіопередач завдячуємо в першій мірі дикторці Ірині Лаврівській, д-рові Михайлові Лозі та проф. Зенонові Саганові, авторові понад 100 гутірок з циклю «Християнство в Україні».

Оксана Бережницька

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt