Святочні сходини на пошану Патріярха Йосифа в Сиракузах, Н.-Й.

В неділю, 17 лютого ц.р., сиракузька громада, як кожного року, вшанувала пам’ять Першого Патріярха УКЦ Йосифа. Після співаної Служби Божої і Панахиди, яку відправили о. Роберт Бачо і диякон д-р Мирон Ткач, всі вірні перейшли до церковної залі. Там сцена була прикрашена золотим хрестом, портретом Патріярха Йосифа і гуцульськими килимами. Святочні сходини відкрила голова відділу УПТ д-р Галина Клюфас. Голова попросила диякона д-ра Мирона Ткача провести молитву. Хор при українській католицькій церкві св. Івана Хрестителя, під диригентурою мгра Марусі Тишко, відспівав «Отче наш» і «Єдинородний Сину».

Д-р Клюфас попросила до святочного слова редактора «Народної Волі», мгра Миколу Дупляка, який сказав про велике значення появи Патріярха Йосифа на волі. Якщо б Патріярх Йосиф не прибув до Риму, то наша УКЦ була б у незавидній ситуації. Промовець сказав, що вичислювати всі великі заслуги Патріярха Йосифа він не збирається, бо про це вже всі знають. Він хоче тільки підкреслити велике значення його Завіщання. Ми мусимо ввесь час ставати в обороні нашої Церкви, нашої віри, нашої мови, нашого народу і нашого патріярхату.

Пані Фалина Войтивич з великим чуттям продеклямувала вірш Василя Ящуна «Світлій пам’яті Патріярха Йосифа». Церковний хор відспівав «Страждальна Мати» і «Патріярший Гимн».

Після закриття святочних сходин переведено ще додаткову збірку на потреби Церкви на Україні, яка принесла 125 долярів. Попередня збірка, переведена у різдвяному часі, принесла 645 долярів.

Д-р Святослав Клюфас

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web