Сиракузи у поклоні Патріярхові Йосифові

Старанням Патріярхального Товариства в Сиракузах місцева українська громада гідно вшанувала 90-ліття уродин і 65-ліття священства їх Блаженства Патріярха і Кардинала Йосифа Сліпого.

Відзначення нашого Достойного Ювілята почалося у неділю 21 лютого відслуженням св. Літургії в церкві св. Івана Хрестителя в наміренні Глави Помісної Української Католицької Церкви і великого подвижника та борця за добро і щастя Церкви і всього українського народу. У Службі Божій взяла участь організована сумівська і пластова молодь із своїми прапорами.

Тиждень пізніше, в неділю 28 лютого сиракузька громада вшанувала Патріярха Йосифа ювілейним концертом, що відбувся в Українському Народному Домі на тлі відповідної декорації сцени, прикрашеної портретом Ювілята.

Свято відкрила коротким словом д-р Галина Клюфас — голова відділу Патріярхального Товариства, а потім перед святочною громадою виступив мішаний хор церкви св. Івана Хрестителя під мистецьким керівництвом мгра Марусі Качмар. У виконанні хору присутні почули «Отче наш» муз. М.Леонтовича та могутнє й щире многолітствіє для Патріярха.

З черги учениця Маруся Пічкур продеклямувала «Молитву за Патріярха».

Святочну доповідь з нагоди відзначуваного ювілею сказав інж. Микола Галів — головний редактор журнала «Патріярхат». Спокійно та переконливо прелеґент розказав про тернистий шлях нашого Ісповідника Віри, якого влучно порівняв до Мойсея. Він накреслив не тільки шлях страждання. Блаженнішого-каторжника, але й розвиток патріярхальної ідеї і зусиль для завершення помісности нашої Церкви патріярхальним устроєм.

Після доповіді присутні оплескували соліста-баритона Зенона М’ягкого, який при фортепіяновому акомпаньяменті Галини Хомут виконав чотири пісні: «О, слово рідне» — О. Олеся, муз. Я. Степового; «Надії» муз. В. Лятошинського, «Подражаніє XI Псальму» Шевченка, муз. В. Безкоровайного, «Україно, любов моя» Д. Луценка, муз. І. Шамо.

Виконання пісень перепліталося рецитацією «Отче наш» Зої Когут у виконанні Ксені Антипів та деклямацією вірша «Патріярхові» Б. Стефанишина у виконанні учня Данилка Шипилявого.

На закінчення мистецької програми виступив знову церковний хор із піснями «Нехай сповняться уста наші» муз. О. Кошиця та «Боже, Великий, Єдиний» муз. М. Лисенка.

Між численно зібраними присутніми, що своєю участю вшанували Патріярха Йосифа Сліпого, були й оба отці нашої парафії — о. мітрат В. Середович і о. С. Фабриґас, а також о. Богдан Смик з Ютики з дружиною. Із місцевої православної громади присутніми були о. М. Глинський — парох церкви св. Апостола Луки з дружиною та проф. Павло Маляр — голова парафіяльної ради.

Окремо слід згадати, що виконавці мистецької програми — З. М’ягкий і К. Антипів відмовились від належного їм гонорару з побажанням, щоб передати його на Патріярший Фонд.

Сиракузька громада гідно вшанувала Первоієрарха своєї Церкви, який у критичний час свого життя не зрадив своєї віри і народу та дальше бореться за належні їй права і вказує шлях своїм наступникам і вірним.