Сиракузи відзначили річницю смерти Патріярха Йосифа

В неділю 8 вересня 1985 року, о десятій годині ранку, була відправлена поминальна Літургія, яку служив новий о. парох Джордж Лукачик, який виголосив відповідну до жалібного дня проповідь. В проповіді українською мовою він з відданістю згадував Патріярха Йосифа, його терпіння і його велику посвяту для української католицької Церкви і для українського народу. Отець Лукачик говорив про великі терпіння нашого народу на рідних землях, що їх він нещодавно відвідував. Всіх закликав бути духом з українським народом, допомагати йому, як тільки можемо, і молитися за нього.

Після св. Літургії Панахиду по Покійному Патріярхові відслужили о. Джордж Лукачик, о. мітрат Василь Середович і диякон д-р Мирон Ткач.

Після відправ в церковній залі відбулися жалібні сходини, які перевів місцевий відділ Українського Патріярхального Товариства. Сходини відкрила голова відділу д-р Галина Клюфас. Молитву перевів о. парох Лукачик. Д-р Клюфас виголосила коротке слово, після якого відчитала уривки з доповіді о. проф. Біланюка «Блаженніший Патріярх Йосиф — спроба християнсько-богословської оцінки».

Пані Фалина Войтович по-мистецькому відчита­ла спомин із Сибіру мґра Євгена Дачишина «Блажен Муж, який на Господа поклав своє довір’я».

Юрій Войтович, з притаманним йому знанням сцени і драми, продеклямував вірш Зої Когут «Він відійшов».

Жалібні сходини закінчено молитвою «Богородице Діво», яку з усіми присутніми провела сестра Дарія, ЧСВВ.

Д-р Святослав Клюфас

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web