Тандер Бей в поклоні Блаженнішому Патріярхові

Рада Українських Організацій за Патріярхат в Тандер Бей, яку від кількох років очолює о. Роман Ганкевич, як голова та Іван Корда, секретар, влаштувала 23 грудня святочні сходини для відзначення архиєрейської хіротонії Блаженнішого Патріярха Йосифа.

В полудневих годинах того дня зібралися в Українському Народному Домі ім. Степана Бандери миряни, які заслухали святкову доповідь гостя з Вінніпегу д-ра Михайла Марунчака.

В своїй доповіді гість накреслив 40 річну історію Української Католицької Церкви в Україні та на тлі цієї картини він зобразив ролю Блаженнішого Патріярха Йосифа.

«Коли події за подіями котились і грізними хвилями вдаряли об Святий Юр і він не подався, говорив доповідач, бо народному Альбіонові треба бути і завжди світити світлом надії для широких мас народу, це викликувало лють у ворогів. Тому Святий Юр став таким зненавидженим для тих, які намагаються його знищити а таким рідним, які бачать в ньому свій порятунок, своє майбутнє».

Про Блаженнішого Отця Йосифа, говорив д-р Марунчак, що це людина ґіґант, який започаткував новий розділ нашої церковної і народної історії. Його постать височіє не тільки в церковно-релігійному житті, науково-богословському, але також культурно-мистецькому, суспільно-громадському, політично-дипломатичному. Це не тільки патріярх душ наших і церковної структури, але це патріярх мучеників та ісповідників. Це новітній Мойсей, який серед новітніх Датанів й Авіронів закликає нас до безперервного походу до своєї цілі. Свята Софія княжих часів та святий Юр новітньої доби присвічують йому в цьому 40-річному поході. Його авреоля є авреолею нашої Церкви, авреолею Святоюрської Гори, яка вже сьогодні стала символом боротьби з релігійним, національним і соціяльним злом.

Після доповіді була низка актуальних питань, які висунули приявні: Криса, Пісоцький, Л. Івасиків, Григорій Мигаль, Романюк та інші.

Слухачів цікавили справи Товариства «Свята Софія», опіка патріяршими маєтками та їх правне забезпечення, постава Папи Івана Павла II до дезідератів ієрархії УКЦеркви, які були підсумовані на двох синодах УКЦеркви, роля «Руссікум» в римській політиці та інші.

На поставлені питання, які доповняли в багатьох аспектах доповідь д-ра Марунчака, голова зборів о. Р. Ганкевич та сам доповідач давали вичерпні відповіді.

Святочні сходини закінчено піснею «Боже Великий». Заля також відспівала многолітствіє Патріярхові Йосифові.

Свято закрив о. декан Ю. Габрусевич подякою для гостя з Вінніпегу.

Доповідь д-ра Марунчака була того самого дня повторена на радієвій програмі «Пісня України», яку патронує місцевий відділ Комітету Українців Канади, під проводом Іллі Козира та В. Скоропада.

Користаючи з побуту голови Крайової Ради в Тандер Бей, місцева Рада відбула разом спільне засідання в залі Церкви Преображення, на якій обговорено актуальні проблеми Патріярхального руху в Канаді.