Тобі, дорога Мати, наша подяка і любов

Немає слів, якими можна б змістово і всеохоплююче охопити й представити, чим саме була, є і навіки зостанеться наша особиста і Небесна Мати. Мати, така для нас свята і непорушна, з якою зв’язані наші дитячі, юнацькі та навіть вже старші, дорослі роки нашого життя. Ми завжди бачимо і відчуваємо на собі цей милий, повний любови й журби, материнський погляд. Цей ніжно зажурений погляд матері супроводжував нас на протязі нашого життя. Ось ця мати, яка зробила стільки для нас, що трудно виміряти, вона була все готова, це подвоїти і потроїти, прихилити небо, щоб тільки бачити нас щасливими. Материнська любов — це справжня, бездонна, постійна і невинна любов.

Тому саме слово «мати» викликає у нас цілу низку зворушливих почувань і непроминальних споминів. Це слово, що першим виривається з маленьких уст дитини — мама; це не символ, але повсякденна дійсність. Ми з неї виростаємо, стаємо дорослими і мужніми, але на саму згадку матері, ми немов знову стаємо малими, малюсенькими дітьми і тулимось, пригортаємось до материнських грудей, шукаючи затишної теплоти й материнської любови. Мати — це щось таке нерозривне одноціле.

Ось це виняткове значення матері послужило для того, щоб її гідно, достойно, святочно і з любов’ю відзначити. Щоб у видимий спосіб виявити нашу безмежну любов, визначено один день у році, в місяці травні, що є найкращим місяцем року, і названо «День Матері». В місяці травні природа вкривається незайманою красою, встелюється чудовим оксамитом зелені й наповнюється ароматом весняних квітів, які соняшні промені виціловують їх і наповняють теплом любови. В цей День Матері згадуємо в щирих молитвах наших померлих матерів, як також молимось за здоров’я живих матерів. В цей особливий «День Матері» безпосередньо вітаємо наших матерів і безпосередньо виявляємо їм нашу любов, пошану і глибоке зрозуміння до того, що вони зробили для нас. Тут питання лежить не в подарунках для матерів, але у вияві пам’яти, пошани, любови і розуміння безмежної материнської любови.

Поруч того, що ми зробимо для наших матерів у цей «День Матері», ми повинні пам’ятати Небесну Божу Матір, яка перенесла всі людські страждання матері, від втечі з немовлям-Ісусом до Його розп’яття на хресті. Мати Божа стала Матір’ю всіх народів і рас. Вона взяла нас під свій безмежно щирий покров і охороняє нас від усього злого.

Власне місяць травень є в нашій церкві Марійським місяцем. Кожного року в цьому місяці ми підносимо наші особливі молитви до Матері Божої в різних наміреннях. Як мати, Мати Божа промовляла до нас на рідних землях у відпустових місцях: в Почаєві, Гошові, Зарваниці, Красному, біля Грушова та інших околицях, і тут у західньому світі Мати Божа промовляла в Альтитінґу, Люрді й інших місцях. Мати Божа завжди пам’ятає про нас, тому ми гарячо молімось до неї, щоб Вона скріпила єдність у нашому народі, дала силу терпеливости і силу змагатись за правду і любов Ісуса Христа та щоби нагородила нас своїми безмежними ласками, а найголовніше кріпким здоров’ям, щоб нам дарувала силу працювати на її славу і Триєдиного Господа Бога, нашу Церкву й наших матерів. Хай Мати Божа живущих матерів нагородить міцним здоров’ям, а померлих своїми небесними ласками.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web