Товариство за Патріярхальний Устрій Української Католицької Церкви з приводу візитації Верховним Архиєпископом їх Блаженством Кир Йосифом Сліпим Української Католицької Церкви в діяспорі.

Управа Товариства висловлює свою радість з приводу успішної візитації Верховним Архиєпископом Української Католицької Церкви їх Блаженством Кир Йосифом Сліпим єпархій нашої Церкви на чужині.

Візитація Церков, Божественні св. Літургії і святочні зустрічі з Верховним Архиєпископом слід оцінювати насамперед як подію у сфері людських душ, як моральний фестіваль народу, і як ще один вияв прив’язання і відданости народу Його Церкві Страдальниці.

Управа Товариства бачила, що з моментом появи особи Верховного Архиєпископа поза ватиканськими мурами тисячі народу пережили радість, відчувши скріплене оживлення душ і відданість організації релігії і віри в їх Божому й людському аспектах, заявляючи у своїх серцях вірність цій Божій інституції, яка супроводжала наш народ повне тисячоліття.

Управа визнає, що візитація Верховним Архиєпископом Церкви на чужині залишиться історичним фактом для наступних поколінь тому, що їх Блаженство Кир Йосиф волею Божою організує і продовжує діло, започатковане Великим Митрополитом Слугою Божим Андрієм Шептицьким, якого заслугою є ввесь сучасний розвиток церковного і громадського життя українців в діяспорі.

В сучасну хвилину ідеологічних ворожнеч, філософських шукань і політичної диференціяції візита Верховного Архиєпископа внесла найправильніший концепт організації і праці роздрібленої, поділеної, і під’їлої чужими духовими й політичними впливами еміґрантської громади – єдність! Єдність, яка в житті українського народу не практикувалась століттями, і брак якої так поважно загрожував сучасному суспільному життю, з появою Верховного Архиєпископа серед народу стала дійсністю. Управа Товариства зобов’язуються строго придержуватися у своїй праці таких норм, які не суперечили б принципам єдности. В оцінці поодиноких явищ чи дії осіб вона і надалі буде строго руководитись їхньою функцією і ролею саме у сфері цієї єдности.

Управа Товариства високо оцінює рішення Ієрархії Української Католицької Церкви запросити Верховного Архиєпископа до їхніх єпархій, і їхню участь у збірних літургіях та імпрезах, яким приглядались десятки тисяч вірних. Ці імпрези, зокрема маєстатичність збірних урочистих літургій, залишились у пам’яті кожного видимим образом неперевершеної краси релігійного обряду українського народу. Управа вірить, що щасливий початок єдности призведе до дальших відповідних кроків в напрямі Синоду Українських Єпископів, і завершення структури Української Католицької Церкви патріярхальною системою.

При організації імпрез минулого літа Управа Товариства сповнила свою скромну функцію, і тепер висловлює вдячність тим членам Товариства, активним невтомним працівникам, які не зважаючи на те, чи були допущені до святкових комітетів, чи ні, доклали усіх старань, щоб святочні імпрези випали імпозантно.

Управа Товариства почувається до почесного обов’язку прилюдно висло­вити признання тим центральним і місцевим організаціям, які разом з нею вели петиційні, інформаційні та організаційні акції для оборони й піддержки ідеї, з якою Верховний Архиєпископ їх Блаженство Кир Йосиф Сліпий приїхав на американський терен.

Управа Товариства складає також щиру подяку Всечеснішому Духовенству і тим масам вірних, які прийняли її заклики і прохання позитивно й причинились до успішного закінчення візитаційних імпрез.

Управа Товариства за Патріярхальний Устрій Української Католицької Церкви.