Товариство За Патріярхат Помісної Церкви в Аргентині в дії

Управа за Патріярхат Помісної УКЦеркви у Арґентіні вислала листа до голови католицької аргентинської делегації на п’ятий Папський Синод у Римі кардинала Рауля Пріматеста. Управа у листі просила, щоби делегація інтервенювала у відповідних чинників у Ватикані: 1. Щоби Ватикан став в обороні переслідуваної Церкви на Україні. 2. Щоби було дозволено Блаженнішому Патріярхові, Кардиналові Йосифові виконувати владу, яку він вже має на підставі історичних прав та ієрархічних прероґативів і 3. Визнати патріярхат Помісної УКЦеркви.

На філії Українського Католицького Університету у Буйнос Айрес виголосив доповідь Владика Андрій Сапеляк, який говорив на тему: «Голова східної Церкви бездержавного народу». Владика у доповіді підкреслив, що завдяки Голові нашої Церкви, Кардинала Йосифа (побоявся вжити титулу «патріярх») наша Українська Католицька Церква вийшла з ізоляції. Михайло Василик говорив про наукову працю Ювілята, Патріярха Йосифа. Мґр. А. Хлопецький насвітлив історичні й правні основи патріярхату, підкреслюючи при тому, що правда і закони по нашій стороні. Визнання патріярхату прийде напевно пізніше.

В неділю 2 жовтня 1977 р. була відправлена архиєрейська Служба Божа в наміренні Патріярха Йосифа. В той час члени Управи Товариства за Патріярхат з нагоди ювілею Патріярха поширювали серед вірних жетони УПСО. (Незрозуміло, чому єпископ відмовляв роздавати жетони з зображенням Патріярха Йосифа). Незалежно від цього вірні ходили з причепленими жетонами. Ювілейні святкування закінчено святочною академією, яку улаштовано 9 жовтня 1977 р. Під час академії виголошено доповідь про Дорогого Ювілята, Ісповідника Віри, Патріярха Йосифа. Були виконані деклямації і прочитано молитву за Патріярха. Свято закінчено відспіванням многолітствія для Патріярха Йосифа.

А. X.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt