У 10-ту річницю смерти Патріярха Йосифа Сліпого

В десяту річницю відходу у Божу Вічність св. и. Патріярха-Кардинала Йосифа Сліпого — Українське Патріярхальне Товариство, відділ в Нью-Йорку відзначив жалібною Панахидою у церкві св. Юра, яку відслужив парох о. Патрикій Пащак. Під час Панахиди співав хор ім. Митрополита Андрея Шептицького. Після того 18 вересня 1994 р. відбулись святочні сходини в залі Наукового Товариства ім. Шевченка. Пам’ять Великого Ісповідника, св. п. Патріярха Йосифа притягнула широкі кола нью-йоркської громади, мирян, членства та його прихильників, щоб вшанувати і пригадати його життєвий шлях, хресну дорогу та глибоко творчі слова «Завішання…».

Святкові Сходини відкрив голова відділу Юрій Малаховський молитвою і однохвилинною мовчанкою в пошану духовного провідника Української Католицької Церкви. Вичерпну, добре опрацьовану доповідь виголосив голова Крайового Українського Патріярхального Товариства інж. Олександер Пришляк. Доповідач накреслив сильветку Великого Покійника від молодого юнака, видатного богослова, науковця, ректора Богословської Академії у Львові, єпископа наслідника митрополичого престолу, Слуги Божого Андрея Шептицького. Відзначив Блаженнішого Йосифа як в’язня-каторжника за Христову віру в московсько-сибірських концлагерях аж до чудесного звільнення Божим Провидінням

Дальші етапи життєвого шляху — відродження Української Помісної Церкви на поселеннях і материку під його впевненою, твердою батьківською кермою. Немов на фільмовому екрані чергувалися картина за картиною з життя непересічної людини, велетня духа, вдумливого богослова-науковця та борця Помісної УКЦеркви та українського народу. Прозвучали віщі слова «Завіщання» Блаженнішого Патріярха Йосифа — а доповідач наголосив потребу здійснення ідей і візії великого Ісповідника Віри сучасному духовному проводові і мирянству для визнання Українській Католицькій Церкві Патріярхату. На закінчення доповідач прорецитував вірш поета Богдана Стефанишина, присвячений Патріярхові Йосифові.

З мистецьким словом виступив член Студії Мистецького Слова — Орест Кебало прорецитував поезію Е. Крименка «Патріярх в соборі». В задумі та повазі прослухали присутні доповідача і рецитатора, які пригадали й наблизили вже історичну постать великого Патріярха — Кардинала Йосифа та його ідей, що ждуть свого завершення.

Добірною перекускою, яку приготовили членки патріярхального відділу, закінчено скромне, та проте шанобливе відзначення 10-річчя смерти незабутнього провідника Української Католицької Церкви.

Оксана Луцька