У Гантері відзначено день 92-ої річниці народин Патріярха Йосифа

Дня 18 лютого ц.р. в церкві св. Івана Хрестителя в Гантері о год. 4-ій по полудні о. парох Стефан Фабреґас відправив Службу Божу за здоров’я Блаженнішого Патріярха Йосифа, виголосивши відповідну до дня проповідь, яку закінчив многолітствієм для дорогого Ювілята.

В неділю, дня 6 травня ц.р. о год. 12 в полуднє, старанням Комітету Т-ва Св. Софія в Гантері відбулися святочні сходини на пошану Патріярха Йосифа.

Сходини відкрив Стефан Льорх, привітавши о. пароха й приявних, та підкреслив, що вже 21-й рік рік-річно український нарід відзначає день народин свого Патріярха і подав програму свята. Святочні сходини почато молитвою за Патріярха Отця Йосифа, що її проспівали всі присутні. Володимир Фіцалович по-мистецькому продеклямував свій вірш «В честь Патріярха».

Святочну доповідь виголосив голова Товариства Свята Софія Андрій Бук. У привітальній промові доповідач підкреслив, що 20-те сторіччя дало нашому народові двох визначних велетнів нашої Церкви: великого теолога-мислителя Митрополита Андрея Шептицького, який все своє життя присвятив Богові, Церкві й народові, та його учня-наслідника Блаженнішого Отця Йосифа, новітнього Мойсея і пророка. Обидва вони — заслужені сини України, що склали велику жертву своєї ідейної праці, терпіння, життя для своєї Церкви й народу.

Проаналізувавши многостраждальний життєвий шлях Патріярха, доповідач підкреслив духову велич Блаженнішого, якому Боже Провидіння дозволило дожити до патріяршого віку. Ювілят дальше терпить і страждає, що наша Церква і досьогодні не цілком визнана помісною-патріяршою Церквою. Він дальше зазнає ударів від чужих і своїх, які торгують нашою Церквою.

Деякі наші єпископи, священики і преса зміняють-редукують деякі місця Соборного Послання нашої помісної Церкви і бояться вживати слова «Патріярх» (замінюючи його «Верховним Архиєпископом» або просто «Отцем Йосифом»), Свою змістовну доповідь прелеґент закінчив молитвою, щоб Господь продовжив життя нашому Патріярхові й дав йому силу тіла і духа вести наш Божий Люд у дальшу мандрівку життя — до вершин, з його духа печаттю.

Марія Лампіка прочитала власного укладу есей «В пошану Блаженнішому Отцю Йосифу», в якому з відчуттям віддала каторжний шлях 18-літнього заслання на Сибірі Блаженнішого Патріярха. Андрій Бук прочитав благословення і подяку від Патріярха Отця Йосифа за побажання з нагоди народин і за Дар Любови (480 дол., що його щороку миряни Гантеру посилають до Патріярха Йосифа), що його приявні вислухали стоячи.

Сходини закінчено молитвою «Боже, вислухай благання». Святочні, сходини зробили на приявних помітне враження. Після урочистостей присутні при каві й солодкім ще довго гуторили, порушуючи останні події у нашій Церкві.

Мирянин