Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

У Львові відбулась нарада Світового християнського конгресу

29 жовтня 1994 року у Львові відбулася нарада Світового Християнського Конгресу (СХК), в якій прийняли участь обидва співголови СХК Василь Колодчин (США) і Михайло Косів та члени Головної Ради Конгресу. Головуючи^ Василь Колодчин привітав Михайла Косіва з призначенням його на відповідальну посаду голови комісії духовности і культури Верховної Ради України.

В своєму короткому слові Михайло Косів зробив підсумки роботи СХК за два роки, наголосивши на успішній праці окремих організацій, які входять в конгрес, зокрема молодіжного часопису «Вірую», як доброго зразка християнської преси. Недоліками було названо: незадовільну працю в регіонах, відсутність співпраці з Епархією, що приводить до браку інформації про стратегію Церкви, відсутності! візії і перспектив. Підбадьорююче слово Василя Колодчина завершилося кількома конкретними пропозиціями щодо змін в структурі СХК та необхідності призначення людини для виїздів і праці по селах Галичини та Східньої України.

Член ради, Теодор Гудзяк, запропонував створення фонду для фінансування лекційної, видавничої та реклямної діяльності в зв’язку з виїздами в регіони, наголосивши на важливості такого роду праці СХК. Леся Крип’якевич поінформувала нараду СХК про конференцію, яка відбулася 23.VІІІ. 94 р. в митрополії з ініціятиви нововисвячених Владик Юліяна Гбура і Василя Медвіта. Конференція з участю представників мирян і кліру започаткувала працю різноманітних дособорових комісій, цим самим заклавши фундамент підготовки до монументального Собору УГКЦ в 1996 році.

Нарада обговорила цілий ряд пропозицій і пекучих проблем церковного життя. Зокрема: про підсилення парафій на Сході України, про небезпеку прихованого прозелітизму Латинської Церкви, про відсутність духовного проводу для молоді і преси, про право Світового Християнського Конгресу та інших мирянських громадських організацій на формування кадрів в парлямент України. Володимир Гаюк нагадав про наближення ще одної важливої дати: 400-річчя Петра Могили, яка могла б відзначатися спільно всіма християнськими Церквами України. Конгрес визнав необхідність виготовлення пакету пропозицій в контексті підготовки до Собору-96. Конгрес виступає ініціятором створення Ради Мирян при всіх Епархіях з правом дорадчого голосу.

Нарада СХК завершила свою працю, постановивши:

  1. Внести зміни в керівні органи Конгресу шляхом введення до Головної Ради, як заступників співголов, по різних напрямках праці і з правом підпису Теодора Гудзяка, Володимира Гаюка та Івана Паславського.
  2. Регулярними засіданнями почати підготовку до проведення звітно-виборчої конференції СХК, скерувавши працю в напрямку підготовки до Собору 1996 року та інших визначних дат.
  3. Звернутися до Митрополії УГКЦ з питаннями права мирян на ознайомлення з рішеннями синодів, конференцій, світового богословського діялогу, права мирянських організацій у формуванні парляменту України, розглянення пропозиції можливості створення Ради Мирян як дорадчого органу в різних ділянках духовности і культури при всіх Епархіях.

Нарада Світового Християнського Конгресу закінчилася спільною молитвою за прославу Митрополита Андрея Шептицького.

Поділитися: