Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

У Сиракузах вшанували Патріярха Йосифа

Відділ Патріярхального Товариства в Сиракюзах відзначив 20-ті роковини звільнення Патріярха Йосифа з російської неволі і 91-ліття дня Його народження святочним концертом, який відбувся в неділю 27 лютого ц.р. в залі Українського Народнього Дому. Свято відкрила голова місцевого Відділу Патріярхального Товариства — д-р Галина Клюфас.

Відзначення цих річниць — це немов родинне свято, бо зійшлась на нього наша громада, якій не байдужа доля нашої Церкви,та яка щиро бажала привітати нашого Первоієрарха і побажати Йому доброго здоров’я на многі літа. Так і годиться, бо хіба є між нами поза Україною гідніша українська Людина від тієї, що Її вшановуємо?

У залі відчувався поважний настрій, тиха радість. Та тлі відповідної декорації сцени й портрету Ювілята виступив мішаний хор церкви св. Івана Хрестителя під керівництвом мґра Марусі Качмар і виконанням «Отче наш» підсилив повагу хвилини. З черги слідувала деклямація «Молитва за Патріярха» у виконанні пластунки Оксанки Дупляк.

Представляючи громаді достойного доповідача о. крилошанина Володимира Смика — пароха церкви св. Володимира і Ольги в Ютиці, д-р Г. Клюфас розповіла про лист Патріярха до нашого Віділу, в якому Ювілят покладає надію на патріярхальні товариства, на їхню важливу ролю у Церкві.

У своїй доповіді о. Б. Смик вказав на тернистий шлях нашого Первоієрарха, на Його місце в нашій Церкві та заслуги для неї і змагання за її дальший розвиток і патріярхальне завершення та влучно порівняв Блаженнішого Патріярха Йосифа до біблійного Мойсея. Годиться зауважити, що така доповідь священика дуже зблизила вірних та залишила приємне та будуюче враження на слухачів. Так і годиться, щоб нарід і духовенство йшли разом до однієї мети. Ця мета була б набагато коротша.

Після доповіді д-р Святослав Клюфас висвітлював на екрані прозірки із життя Патріярха Йосифа та показував і пояснював світлини замучених на засланні владик Української Католицької Церкви.

Святочну програму закінчив церковний хор гарним виконанням пісні «Многая літа», що її заінтонував у честь Патріярха о. диякон д-р Мирон Ткач, та могутніми словами Церковного гимну.

Микола Дупляк

Поділитися:

Популярні статті