УХВАЛА Міжнародної наукової конференції «ЦЕРКВА І СОЦІЯЛЬНІ ПРОБЛЕМИ»

Ми, організатори наукової конференції, Львівський Державний Університет ім. І. Франка, Український Державний Лісотехнічний Університет, Лідзький Університет, Католицький Університет у Римі, Київська Богословська Академія Української Православної Церкви, Київська Богословська Академія Української Православної Церкви Київського Патріярхату, Львівська Богословська Академія, Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, Львівська Духовна семінарія Української Православної Церкви Київського Патріярхату, науково-педагогічна світська й церковна громадськість Києва, Харкова й Львова, розважаючи над проблемою третьої нашої конференції «Людська особа й духовні вартості», відзначаємо величезний потенціял християнства у формуванні, вихованні й одухотворенні людської особи і українського суспільства.

Заслухавши й обговоривши 45 наукових доповідей. учасники конференції вважають за потрібне ухвалити:

 1. Державні, наукові, політичні й церковні чинники повинні координувати зусилля і спільно створити єдину Програму формування духовності людини — громадянина України.
 2. Конференція прагне, щоб українська держава розбудовувалась на засадах християнства і офіційно визнала українські Церкви твердинею історичних і культурних традицій.
 3. Конференція звертається до священоначалія та ієрархії усіх християнських Церков, духовенства, державних і громадських діячів, наукової, культурної, педагогічної інтелігенції, батьків і всіх громадян діяти на основі християнської любові, уникаючи упередженого ставлення до інших релігій і Церков, людей інших етносів, відкинувши розпалювання релігійної і конфесійної ворожнечі.
 4. Конференція прагне звернути увагу Законодавчої, Виконавчої і Судової Влади на заборону пропаганди бездуховності, насилля і аморальності засобами масової інформації.
 5. Конференція пропонує Законодавчій Владі, уряду України заборонити діяльність у державі тоталітарних сект і псевдорелігійних культів, які носять антигуманний і антидержавний характер.
 6. Конференція звертається до уряду України, зокрема до Міністерства Освіти, з пропозицією ширше впроваджувати в систему освіти всіх рівнів етичних і естетичних курсів, які базуються на основі Біблії і Євангелії.
 7. Духовенству традиційних українських Церков рекомендуємо організувати й активізувати роботу серед населення щодо пошанування держави, влади, закону й порядку.
 8. Видати матеріяли Третьої наукової конференції «Людська особа й духовні вартості».
 9. Доручити Постійнодіючому організаційному Комітету висвітлити роботу і ухвали конференції у засобах масової інформації України і зарубіжжя.
 10. Чергову Четверту міжнародну наукову конференцію присвятити проблемі «Молодь — надія держави і Церкви» і провести її у травні 1998 року.

За дорученням Конференції:

Голова Постійнодіючого Організаційного Комітету,
професор Юрій Туниця
Вчений секретар Постійнодіючого організаційного Комітету,
доцент Михайло Гайковський

 1. 1996