УКОФ осягнула в першому році існування свою ціль – 100,000.00 долярів

Пожертви Української Католицької Освітньої Фундації протягом першого року її існування зросли до 100,000 долярів. Фундація інформує американців про потреби Католицької Церкви в Україні, яка впродовж п’ятдесяти років була переслідувана радянським урядом.

Пожертви минулого року включали допомогу в придбанні комп’ютерів для Львівської Богословської Академії, фінансування архіву усної історії в Інституті Історії Церкви і розвитку релігійної молодіжної радіопрограми. На додаток до цього УКОФ надала кілька тисяч долярів для придбання книжок.

На додаток до отриманих пожертв треба на­звати ще кілька інших важливих пожертв. Парафія св. Володимира та Ольги в Чікаго пожертвувала на створення богословської катедри при Львівській Богословській Академії в пам’ять о. Мар’яна Бутринського. Єп. Любомир Гузар публічно подякував д-ру Олександру Ґудзяку та п. Ярославі Ґудзяк за їх пожертву 250,000.00 дол. під час святкового обіду в Детройті. Ще одні успішні заходи відбулись в Маямі Біч на святкуванні 100-ої річниці Михайла Шипули, де була внесена пожертва 100,000.00 дол. для проведення лекцій на його честь.

Від часу інавгураційної церемонії минулої п’ят­ниці, 1 травня 1998 p., в Чікаґо, заходами фундації відбулись лекції Ярослава Грицака, директора Інституту історичних досліджень при Львівському державному університеті та Олени Джеджори, викладача європейської історії при Львівській Богословській Академії.

Цікаво відмітити, що 1/3 пожертв надійшло не від української громади, а римо-католицьких парафій в штатах: Ілліной, Північній Каролайні й Арканзасі. УКОФ сподівається наступного року поширити свій засяг до американської громадськости загалом і продовжити сприяти усвідомленню потреб найбільшої в Европі країні серед не українського населення.

Директором фундації є професор університету у Вісконсині Джефрі Вілс, о. Іван Кротець з Чікаґо та професор університету Нотр-Дам, Брайан Дейлі. Мета цієї фундації полягає в збільшенні та розповсюдженні фондів на освітні програми, які стосуються історії та традицій Католицької Церкви в Україні. Цій фундації надано статус неоподаткованої благодійної організації. Для ближчої інформації просимо звертатись на адресу: UCEF, 2247 W. Chicago Ave., Chicago, IL 60622 (773/235-8462).