На початку літа український книжковий світ поповнився унікальною новинкою, яку ще ніде не публікували. Це «Українські щоденники» Генрі Ноуена – відомого проповідника, автора багатьох популярних книжок на духовну тематику, професора і душпастиря. Він двічі відвідував Україну: в 1993 та 1994 роках. Ці візити мали вагомий вплив на розвиток спільнот «Віра і Світло» та «Лярш» в Україні, на підтримку людей із неповносправністю, різних мирянських ініціатив і на тотожність Українського католицького університету.
Презентацію цієї книжки можна було провести лише онлайн через те, що її учасники – молодший брат отця Генрі Лаурент Ноуен долучився до зустрічі з Нідерландів, владика Борис Ґудзяк – зі США, засновниця згаданих вище організацій для осіб із неповносправністю Зеня Кушпета – з Канади, а теперішня керівниця «Емаусу» Юлія Бойко і директор видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський – з України.
Про цю книжку неможливо говорити винятково як про текст – така вона жива, справжня, глибока. «Українські щоденники» отця Генрі Ноуена є не просто нотатками зачудованого іноземця, котрий у ранні 1990-ті мав щастя (чи біду) побачити весь «страх і ненависть» в Україні. І ці нотатки, і ці подорожі – це передовсім люди, стосунки, глибинне розуміння і любов. Тому й презентація видання ста- ла своєрідним продовженням книжки, певним виходом (хоч і онлайн) у реальність, коли літери ожили, заговорили вустами очевидців, головних дійових осіб книжки.
Повністю статтю читайте у паперовому варіанті