Українська громада Сан-Дієго, Каліфорнія, відзначила 40-ліття тернистого шляху УКЦеркви в Україні

Святочні Сходини зорганізував голова місцевого Відділу Патріярхального Товариства інж. Володимир Сіяк і співпраці з парохом церкви Покрови Пресвятої Богородиці, о. д-ром Андрієм Микитою.

Сходини відбулися дня 29 квітня 1986 року у церковній залі, на які прибули громадяни з Сан-Францискo, українці — католики й православні, у супроводі своїх отців: о. д-ра Андрія Микити — пароха УКЦ, о. Нестора Годованого-Стона, настоятеля Української Православної Церкви, та о. Михайла Куриля, пароха-емерита, УКЦ.

Змістову доповідь виголосив д-р Олег Снилик — Голова Делеґатури Товариства «Св. Софія» в Лос-Анджелесі. Він подав короткі інформації в про Товариство «Св. Софія», його цілі та завдання.

Опісля присутні вислухали радіопрограму, спонзоровану Делегатурою Т-ва «Св. Софія» в Лос-Анджелесі, що її передавано на хвилях «Пісні України» дня 8 березня 1986 р. Ця програма була висвячена 40-літтю тернистого шляху Української католицької Церкви на Україні.

У своїй доповіді Олег Снилик насвітлив горезвісні події так званого львівського «собору» з 8 березня 946 року, на якому московська патріярхія за засадою «Ініціятивної групи» ухвалила неважність Берестейської Унії та підпорядкування УКЦ московському патріярхові. Згадано мартирологію та нищення української католицької ієрархії в Західній Україні. Ця коротка, але змістова імпреза в нашій парафії залишила незабутнє враження.

інж. B. C.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt