Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Українська громада в Боффало вшанувала Патріярха Йосифа

Відділ Патріярхального Товариства в Боффало при допомозі Парафії св. Миколая відзначив 20-ліття звільнення Патріярха Йосифа з большевицької неволі і 91-річчя з дня його народження святочним концертом, який відбувся в неділю дня 20 лютого 1983 року в залі школи св. Миколая.

Свято відкрив голова Відділу Патріярхального Товариства Онуфрій Білоголовський. Святочну доповідь виголосив о. мітрат д-р Павло Івахів — парох церкви св. Миколая. В концертовій частині Свята взяли участь старші й молодь. Учні школи св. Миколая відспівали три пісні, в тому числі й «Молитву за Патріярха». Двоє учнів — Андрійко Ковтало (учень 1-ої кляси) і Мар’янна Якубовська (учениця 8-ої кляси) виступали з деклямаціями. Пластунки-юначки 40-го куреня ім. кн. Ольги виступили із збірною деклямацією вірша Романа Завадовича «Борець без меча». Старші виконавці програми: соліст Броніслав Пруц проспівав три пісні при акомпаньяменті піяністки Ольги Лавні. Соліст Давид Біловус відіграв на піяно три речі. При кінці програми виступив жіночий хор ОЖ ОЧСУ «Мрія», який проспівав три пісні, а четверту — «Боже Великий, Творче Всесильний» підхопили уже всі присутні в залі. Хором диригувала Наталія Процьків-Бабицька.

Дітей і молодь до виступів підготовили: Ольга Чмола (учнів школи рв. Миколая) і Оксана Бережницька (пластову молодь). Декорацією сцени зайнявся мистець Мар’ян Борачок. Мистець, який в таких випадках часто вдається до символіки, послужився нею і цим разом. Обабіч великого портрету Патріярха Йосифа мистець примістив образи — архистратига Михаїла і св. Юрія. Архистратиг Михаїл зображений на тлі Софійського Собору в Києві, а св. Юрій — на тлі собору св. Юра у Львові. Обидві постаті — це символи перемоги над злом!

Свято пройшло з успіхом. Кількість присутніх на святі була куди більша, ніж в минулих роках. Між присутніми були й священики — о. Іван Мак і о. Дмитро Лаптута і вже згаданий о. д-р Павло Івахів.

Поділитися:

Популярні статті