Українська громада в Монтреалі святочно відзначила 89-річчя народин Патріярха Йосифа

Заходами місцевої Ради за Патріярхат Помісної УКЦеркви, 15 лютого 1981 р. українська громада в Монтреалі святочно відзначила день народження Блаженнішого Патріярха Йосифа, який є найбільшою особистістю у католицькому світі під сучасну пору. В неділю в пообідніх годинах, в церкві Успіння Божої Матері на Роземонті, при численній участі вірних, парох о. мітрат Іван Гаврилюк, в сослуженні о. мітрата Ярослава Гаймановича і о. крилошанина Василя Бриньовського, відправив Молебень зa здоров’я Ювілята, Блаженнішого Патріярха Йосифа.

Безпосередньо після Молебня у церковній залі відбулась святочна академія, присвячена 89-літтю народження Патріярха Йосифа. Програму академії відкрив коротким вдумливим словом про Патріярха Йосифа голова місцевої Ради за Патріярхат Константин Келебай. В мистецькій частині виступив церковний мішаний хор при парафії церкви Успіння Божої Матері, під дириґентурою К. Куліша. Хор напочатку виконав молитву «Отче наш». На запрошення Комітету Ради за Патріярхат, гість з США, Микола Галів, виголосив святочну промову, вказавши на тернистий життьовий шлях Патріярха Йосифа. Промовець підкреслив у своїй промові всі важливіші моменти й аспекти діяльности Патріярха Йосифа у Божому винограднику на славу Божу та на добро нашої Церкви й українського народу.

Поему Івана Франка «Мойсей», що так своїм змістом підходить до Ювілята Патріярха Йосифа, виконав Е. Костюк, а вірш Богдана Климовського «Патріярхові у вісімдесятдев’ятьліття» продеклямувала француженка Марія Марта Маркіза. І знов мішаний хор під дириґентурою К. Куліша виконав низку релігійних пісень, які святочно впливали на учасників.

Голова Комітету К. Келебай подякував усім виконавцям програми і учасникам за численну участь. Академію закінчено Молитвою за Патріярха.

Вол. Гаврилюк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

6 (476) 2019 2019-6-obkladweb