Українська католицька парафія в Джансон Ситі, Н.-Й. вшанувала 90-річчя Патріярха Йосифа

Невелика Українська Католицька парафія Христа Чоловіколюбця в Джансон Ситі, метрополії Бінґгамтону, в стейті Нью-Йорк, скромно, але щиро й гідно вшанувала 90-річчя Патріярха Йосифа. Заходами молодого й відданого о. пароха Богдана Коня, 27 лютого ц.р. улаштовано святочну академію у парафіяльній залі при Голянд ст., в Бінґгемптоні. Отець Богдан Кінь коротким, але змістовним словом в українській та англійській мовах відкрив свято, привітав численно зібраних учасників. Поруч з тим підкреслив важливе значення Патріярха Йосифа для нашої Помісної Української Католицької Церкви. Дальше керування програмою академії парох передав відомому артистові Євгенові Курилові, який у свою чергу представив виконавців програми.

Церковний хор під дириґентурою Василя Василіва виконав дві пісні: «Возвеселімся» Д. Бортнянського і «Во царствії Твоїм» — Виноградова. Виконання хору надало академії більше святочно-релігійної атмосфери. З деклямаціями виступили Володимира Залуська з віршем Є. Крименка — «Мов цінний дар», Галина Чебірняк з другим віршем цього самого автора — «Привіт Патріярхові» і Євген Курило виконав поезію Б. Лаври — «Дев’ятдесят молитов».

Малята, юначки і юнаки виконали в честь Патріярха Йосифа в’язанку українських танків, щоб в такий спосіб звеличити це неповторне свято 90-річчя нашого Ювілята. Танці приготовив Ярослав Бенц.

Святочну промову українською мовою виголосив Микола Галів з Нью-Йорку. Він спершу подав голоси визначних чужинецьких церковних чинників про Патріярха Йосифа. Після цього накреслив сильветку Патріярха Йосифа, підкреслюючи його особливі прикмети. Підкреслив, що Ювілят був незламний далеко на засланні й також видержав тут, у вільному світі. Такі люди, як Патріярх Йосиф, часто не з’являються, вони приходять раз на сто років, а то й рідше. Блаженніший Йосиф є окрасою не тільки нашої Української, але й Вселенської Христової Церкви. Англійське слово про Патріярха Йосифа сказав д-р Мирон Коць з Сиракуз. Промовець добре схопив цілу проблему нашої Помісної УКЦеркви. Підкреслив великі заслуги Патріярха Йосифа для добра і росту нашої Церкви. Доповідач сказав про труднощі, які існували і ще дотепер існують. Доповідь була добре опрацьована і гарно виголошена.

На закінчення знову церковний хор виконав пісню «Хваліте» — Архангельського, заспівав «Многая літ» Патріярхові Йосифові та закінчив молитвою «Боже великий…». Сцена була прикрашена, а посередині висів портрет Патріярха Йосифа.

Після закінчення академії відбулось спільне прийняття, і учасники при каві та солодкім провели гарно час. Належить підкреслити, що серед учасників була також наша молодь.

Присутній

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>