Українське село у Глен Спей у поклоні Патріярхові Йосифові

Заходами Громадського Комітету при церкві с. Володимира у Ґлен Спей, Нью-Йорк, 21 серпня 1977 р. українська громада святочно, величаво й гідно відзначила 85 річчя з дня народин і шістдесятиріччя Патріярха Києво-Галицького і всієї Руси Помісної УКЦеркви Отця Йосифа. З нагоди цього свята були відправлені в церкві св. Володимира Служби Божі і відспівано многолітствіє в дев’ятій і одинадцятій годині, які відправили о. сов. С. Клепарчук і о. Іван Терлецький в сослужінні о. Дороша і о. Яремака.

Того ж дня в третій годині пообіді відбулась святочна академія у великій залі, на оселі Українського Робітничого Союзу «Верховина». Святочну академію започатковано змістовою молитвою, яку провів о. І. Терлецький, а відкрив коротким вступним словом голова Церковного Комітету д-р Євген Грабарчук. Привітав присутніх на залі всечесніших отців між якими був також отець Української Православної Церкви і святочну громаду, при цьому підкреслив значення свята і назвав великі заслуги Патріярха Йосифа для Церкви й народу, та рівночасно попросив Ярослава Ґавура для керування програмою академії.

У програмі виступив відомий з своїх виступів церковний хор при Українській Католицькій Церкві в Нюарку під дириґентурою Михайла Добоша і фортепяновому супроводі Дозі Сигіди, який виконав А. Гнатишина: «Торжественна кантата на звеличення Патріярха», Д. Бортняньського: «Сей день, єгоже сотворив Господь» (псалом) і А. Гнатишина: «Богородице Діво» (в цій пісні сольо заспівувала Зеновія Бундзяк). Місцевий хор при церкві св. Володимира у Ґлен Спей під диригентурою інж. Осипа Гапія виконав Бортняньського «Богородице, до Тебе прибігаємо». З сольом виступила Зеновія Бундзяк (сопран), яка при фортепяновому супроводі Дозі Сигіди виконала М. Фоменка: «Діво Маріє». Ірина Паславська продеклямувала Зої Когут «Отче наш», д-р А. Шуль рецитував поему Івана Франка «Мойсей» і Євгенія Боднар виконала деклямацію М. Борчука «Привітання Блаженнішому Патріярхові». На загал виконані поодинокі точки були в тоні і творили приємну святочну атмосферу.

Святочне слово про Патріярха Йосифа виголосив Микола Галів. Промовець в загальних рамках змалював надзвичайно величну сильветку Патріярха. Він зупинився на його ранньому періоді душпастирської праці, відмітив всі спроби Патріярха для поставлення богословської і в загальному української науки на вищий щабель. Відкрив широку картину Митрополита Йосифа на засланні та його появу у вільному світі. Вказав на всі змагання тут у вільному світі за піднесення нашої Церкви до гідности патріярхату і після більше, як десятирічного ходження по муках рішився прийняти титул патріярха і таким чином наша Церква стала патріяршою. Промовець зокрема підкреслив, що нам не треба змагатись за патріярхат він існує, але треба все робити, щоби його закріпити.

В заключному слові голова Ювілейного Комітету д-р Маркіян Клюфас подякував виконавцям, хористам, солістам і декляматорам за їх безкоштовний вклад праці, а учасникам за участь. На закінчення церковний хор з Нюарку під диригентурою М. Добоша виконав І. Недільського «Молитву за Патріярха (Патріярший гимн). В цілому свято було добре запляноване і пройшло з повним успіхом.

 

 

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt